Zmiany przy węźle Tczewska

Zmiany przy węźle Tczewska

W rejonie budowanego węzła Tczewska zamknięto jezdnię zachodnią autostrady A6 (S3). Ruch odbywa się aktualnie jezdnią w kierunku Świnoujścia w obu kierunkach - informuje szczeciński oddział GDDKiA.

Zmiana organizacji ruchu związana jest z montażem belek na budowanym wiadukcie przyszłego węzła Tczewska. Dodatkowe utrudnienia potrwają do wtorku 12 listopada. Gdy belki zostaną zamontowane, zostanie przywrócona wcześniejsza organizacja ruchu.

W drugiej połowie listopada zostanie z kolei na kilka miesięcy zamknięta jezdnia w kierunku Szczecina na przebudowywanym odcinku pomiędzy mostem na rzece Chełszcząca, a węzłem Tczewska. W obrębie samego węzła będą okresowo wprowadzane zmiany w organizacji ruchu w związku z realizacją kolejnych etapów budowy. Zakończenie prac planowane jest w połowie przyszłego roku.

Umowa na budowę węzła Tczewska została podpisana z firmą Eurovia w lipcu tego roku. Węzeł powstaje na przecięciu autostrady A6 i istniejącej ulicy Tczewskiej w Szczecinie. Zgodnie z umową prace mają zakończyć się w ciągu 12 miesięcy od jej podpisania.

Węzeł Tczewska będzie stanowił nowy wyjazd od strony Dąbia i Wielgowa na autostradę A6, skomunikuje również z drogą krajową tereny inwestycyjne Trzebusz - Dunikowo. Po wybudowaniu nowego węzła i prowadzącego do niego układu komunikacyjnego zostanie zamknięte skrzyżowanie ulicy Goleniowskiej z drogą S3 i wjazd od strony Wielgowa na węzeł Rzęśnica.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL