Auto w miejskiej dżungli

Auto w miejskiej dżungli

Z prowadzonych statystyk wynika, że nasi rodacy coraz chętniej odwiedzają salony samochodowe w celu zakupu nowego auta.

Mimo że jako kraj już dawno zrównaliśmy się z resztą Europy pod względem liczebności aut w przeliczeniu na 1000 mieszkańców, to samochody jeżdżące po naszych drogach są dużo starsze, najczęściej z drugiej ręki. Polacy, jako świadomi klienci, stali się jednak bardziej wymagający – preferują oni solidne auta, mogące bez problemu stawić czoła wielu wyzwaniom, czekającym na nie w miejskiej dżungli. Które samochody sprawdzą się w mieście najlepiej?

Segment B
Autosegment B – dla laików określenie na wskroś obce, doskonale jednak znane wszystkim fanom motoryzacji. Klasa ta grupuje głównie małolitrażowe, oszczędne auta osobowe, nieco większe od najmniejszych samochodów zaliczanych do autosegmentu A. Samochody te, zwane również subkompaktami, są wręcz stworzone do jazdy w warunkach miejskich, jednak doskonale sprawdzą się również w dłuższych trasach, oferując w miarę komfortowe warunki.

Cechy auta miejskiego
Idealny samochód miejski powinien mieć przede wszystkim oszczędny, a zarazem dynamiczny silnik. Częste operowanie pedałem gazu i hamulca, a także zmiana przełożeń powodują dość wysokie spalanie. Nowoczesna przekładnia oraz oszczędny silnik znacznie poprawiają płynność jazdy, a także redukują rzeczywiste zużycie paliwa. Dla motoryzacyjnych konserwatystów z pewnością jedyną słuszną opcją jest manualna skrzynia biegów, jednak auta miejskie produkowane są w większości w dwóch wersjach, także z automatyczną przekładnią. Jest to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie lubią odrywać rąk od kierownicy i wolą cieszyć się wygodą jazdy. Poza bezawaryjną i oszczędną jednostką napędową klienci cenią sobie również niewielkie wymiary aut z segmentu B, które doskonale sprawdzają się w miejskiej ciasnocie. Kierowcy takich samochodów nie mają zwykle problemów ze znalezieniem miejsca parkingowego, o wiele rzadziej są również sprawcami kolizji, będących wynikiem wykonywania bardziej precyzyjnych manewrów.

Tylko Honda
Jednym z najczęściej wybieranych aut, doskonale radzących sobie w warunkach miejskich, jest Honda Jazz 5D, w której zastosowano szereg rozwiązań pozwalających jeszcze lepiej zagospodarować niewielką przestrzeń, co pozwala na dużą liczbę konfiguracji przewozu pasażerów i ich bagażu. Samochód ten, zgodnie z powszechną tendencją, jest również przyjazny środowisku naturalnemu. - Wraz z wprowadzeniem do oferty nowego modelu Jazz Hybrid, wersje z silnikami spalinowymi zostały poddane niewielkim modyfikacjom w celu zmniejszenia emisji CO2 i zużycia paliwa. Modele z nową przekładnią CVT charakteryzują się tak samo niewielkim apetytem na paliwo i niskim poziomem emisji spalin, jak Hondy Jazz z silnikami 1,4 litra i przekładniami i-Shift poprzedniej generacji – czytamy.

Dowiedz się więcej na: http://honda.pl/pl/samochody/modele/jazz-5d\

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL