A1 z Łodzi do Gdańska będzie przejezdna w styczniu

A1 z Łodzi do Gdańska będzie przejezdna w styczniu

Jeszcze na grudzień zaplanowano otwarcie 44-kilometrowego odcinka trasy z Czerniewic do Pikutkowa, a na styczeń 2014 roku dalszy odcinek do Kowala o długości 20 km - tak wynika z informacji, jakie Tomasz Okoński, rzecznik GDDKiA w Bydgoszczy, przekazał "Dziennikowi Bałtyckiemu".

W styczniu zostanie wprowadzona tak zwana przejezdność, a prace na trasie będą trwały do wiosny. - Sam przejazd będzie oczywiście w pełni bezpieczny, ponieważ pozostałe roboty przewidziano na poboczach autostrady - wyjaśnia Okoński.

Do całkowitego zakończenia realizacji inwestycji kierowcy nie będą musieli płacić za przejazd, jednak nie ma w tej sprawie jeszcze oficjalnej informacji ze strony Ministerstwa Transportu.

Na brakujące 64 km autostrady A1 niecierpliwie czekają tysiące kierowców. Odcinek z Czerniewic do Kowala miał pierwotnie powstać przed rozpoczęciem mistrzostw Euro 2012, jednak jesienią zeszłego roku zerwano umowę z konsorcjum realizującym prace.

W kwietniu tego roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad podpisała nowe kontrakty na dokończenie budowy z polsko-włoskim konsorcjum. GDDKiA publikuje też cotygodniowe raporty z postępu prac na trasie, a najnowszy z nich znajduje się tutaj.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL