Dodatkowe pasy ruchu w Górnie

Dodatkowe pasy ruchu w Górnie

Kierowcy nie tracą już czasu w korkach na drodze krajowej nr 74 w Górnie. Skrzyżowanie z drogą wojewódzką nr 752 jest gotowe.

Po ruchu wahadłowym sterowanym sygnalizacją ani śladu. Poprawiło się bezpieczeństwo pieszych.

Remont odcinka drogi krajowej nr 74 w obrębie ruchliwego skrzyżowania w Górnie (woj. świętokrzyskie) zakonczył się 18 października. Droga zyskała nową nawierzchnię i oznakowanie poziome. Wyremontowane zostały pobocza, chodniki, zatoki autobusowe. Na odcinku o długości około pół kilometra wymieniono nawierzchnię łącznie z warstwą podbudowy.

Kierowcy jadący przez Górno nie stoją już w korkach. Przez dwa miesiące obowiązywała tu jazda jednym pasem, wahadłowo. Teraz, po przebudowie skrzyżowania, poprawiły się warunki jazdy z Kielc do Sandomierza, Rzeszowa, Lublina. Łatwiej i bezpieczniej dzięki wybudowaniu dodatkowych pasów będzie można skręcać w stronę Starachowic i Daleszyc, a także włączać się do ruchu jadąc od strony tych miast. Dzięki przebudowie zwiększy się także bezpieczeństwo pieszych poruszających się między Górnem a Górnem-Parcelami.

Skrzyżowanie drogi krajowej nr 74 w Górnie z drogą wojewódzką 752 do Bodzentyna jest wyjątkowo obciążone ruchem. Tak gruntowny remont, polegający między innymi na wzmocnieniu nawierzchni, przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na tym odcinku. Główne prace w rejonie skrzyżowania zostały zakończone. Drobniejsze - między innymi montaż ochronnych barierek i oświetlenia - jeszcze trwają. Mimo to ruch odbywa się płynnie.

Remont odcinka trasy nr 74 to jeden z wielu zakończonych w tym roku. Obecnie ponad jedna trzecia sieci dróg krajowych wymaga różnego rodzaju remontów: od wzmocnień, poprzez wyrównania, po zabiegi powierzchniowe - podaje raport o stanie technicznym dróg krajowych. Z każdym kilometrem odnowionych tras poprawia się stan bezpieczeństwa ruchu drogowego. Dodatkowe pasy ruchu, znaki i sygnalizacja ułatwiają przejazd remontowanymi odcinkami dróg krajowych.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL