Dostawa autobusów Mercedes-Benz Conecto G

Dostawa autobusów Mercedes-Benz Conecto G

autobusy_-_600

 24 lutego 2011r nastąpiło uroczyste podpisanie umowy na dostawę  8 sztuk autobusów Mercedes-Benz Conecto G do Zakładu Komunikacji Miejskiej w Gdańsku. Dostawa ta obejmuje autobusy przegubowe z silnikami dostosowanymi do zasilania biopaliwem.  Norma EEV zakłada poziom emisji cząstek stałych o jedną trzecią niższy niż rygorystyczna norma Euro 5.

Miasto już po raz kolejny stało się klientem firmy EvoBus, spółki-córki należącej do koncernu Daimler Buses. ZKM oczekuje na dostawę 14 szt autobusów Mercedes-Benz Conecto w ramach przetargu z ubiegłego roku. Dostawa obejmuje 18 metrowe, 4 drzwiowe autobusy Conecto G.  Pojazdy wyprodukowane zostaną w fabryce w Stambule, w Turcji, która jest zaliczana do najnowocześniejszych fabryk produkujących autobusy na świecie.

Mercedes-Benz Conecto, produkowany od 2007 r.  to idealne połączenie korzystnej ceny z ekonomiczną jazdą. W Polsce  użytkowane są już, oprócz Gdańska, w  Gdyni,  Sosnowcu, Bydgoszczy, Lublinie, Tczewie i Rybniku. Conecta jezdza m.in. w Czechach, Uzbekistanie, Turcji, Bułgarii, Słowenii, na Węgrzech a nawet w Arabii Saudyjskiej. Flota ZKM w Gdańsku obejmuje obecnie 216 niskopodłogowych autobusów, przewoźnik zaspokaja miejskie potrzeby transportowe miasta liczącego ok. 460 tysięcy mieszkańców.

Źródło: EvoBus Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL