Krajowa szesnastka po Alpine Bau dostępna już w grudniu

Krajowa szesnastka po Alpine Bau dostępna już w grudniu

Do końca listopada potrwają prace niezbędne dla zapewnienia przejezdności drogi krajowej nr 16 z Biskupca do Borek Wielkich.

To dzięki podpisanej dzisiaj pierwszej z trzech umów na kontynuację budowy po konsorcjum Alpine Bau/Hydrogeo, które zaprzestało wywiązywać się z zapisów kontraktowych. Aby jak najszybciej udostępnić kierowcom drogę, dokończenie budowy podzieliliśmy na trzy zadania, z których dwa obejmują wykonanie prac pozwalających na wcześniejsze udostępnienie drogi do ruchu.

Dziś podpisano umowę na wykonanie pierwszego z zadań, które polega na zapewnieniu przejezdności i zabezpieczenie budowy na zimę. Szczegółowy zakres robót obejmuje m.in. zabezpieczenie konstrukcji drogi warstwą bitumiczną, wykonanie odwodnienia korpusu drogowego, umocnienie skarp, umocnienie poboczy, wykonanie ścieków betonowych. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o.o. z Mińska Mazowieckiego. Termin zakończenia tych prac to 30 listopada br.

Otwarcie ofert na drugie zadanie, montaż barier ochronnych, planowane jest na 14 października br. Do zadań wykonawcy będzie należało m.in. ustawienie barier ochronnych drogowych i mostowych, słupków prowadzących i krawędziowych oraz drogowych osłon przeciwolśnieniowych. Część z tych prac, niezbędna dla udostępnienia drogi do ruchu, ma również zakończyć się do 30 listopada br.

Wykonanie powyższych zadań pozwoli na udostępnienie drogi do ruchu jeszcze w tym roku, natomiast przetarg na trzecie zadanie, obejmujące wykonanie pozostałych prac wymagających dobrych warunków atmosferycznych, w tym dokończenie warstwy ścieralnej, zostanie ogłoszony późną jesienią. Jego realizacja przewidziana jest na II kwartał przyszłego roku tak, by w połowie 2014 roku w pełni oddać drogę kierowcom.

Poprzedni wykonawca, konsorcjum Alpine Bau/Hydrogeo, mimo wezwań do realizacji nie wywiązał się z zapisów kontraktowych i w dniu 21.06.2013 umowa na budowę drogi krajowej nr 16 Z Biskupca do Borek Wielkich została z nim rozwiązana. W ramach zawartej umowy miał on do końca czerwca 2013 r. wybudować drogę krajową nr 16 o długości 8,2 km. Do tego czasu zrealizował 90% robót.


4trucks.pl / GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL