Warszawski ring będzie domknięty w 2018 roku

Warszawski ring będzie domknięty w 2018 roku

- Południowa Obwodnica Warszawy jest kluczowa. Będzie budowana jak najszybciej - zapowiedział podczas dzisiejszej konferencji prasowej premier Donald Tusk.

Wczoraj zapowiadał on, że powstał projekt rozwiązania problemu stołecznej obwodnicy.

Deklaracja szybkiej budowy obwodnicy wiąże się jednak z kwestią finansów. Ze względu na to, że nie pojawią się dodatkowe pieniądze, konieczna będzie racjonalizacja. - Oznacza ona, że ktoś będzie miał mniej i później - powiedział premier, prezentując zapowiadane wczoraj rozwiązanie problemu obwodnicy Warszawy

Donald Tusk poinformował, że jeszcze w tym roku zostanie ogłoszony przetarg na projekt i budowę trasy S2 wraz z tunelem przez Ursynów. Skąd wezmą się pieniądze w kwocie około 6 mld zł? Trzeba będzie zrezygnować z budowy dogi S7 w stronę Grójca i Łomianek.

Rotacja w planowanych inwestycjach jest konieczna ze względu na niemożność przyznania Warszawie dodatkowych środków. Premier uspokoił, że wkrótce wylot na południe powinien zostać odciążony przez obwodnicę Janek w ciągu drogi ekspresowej S8.

Tusk oznajmił, że również wschodnia obwodnica Warszawy będzie budowana tak szybko, jak będzie to możliwe. Minister transportu, Sławomir Nowak powiedział, że środki na budowę tej trasy zabezpieczono już wcześniej. Przetargi na tę inwestycję zostaną ogłoszone w 2016-2017 roku, a prace budowlane potrwają przez około 2,5 roku.

Na początku tego tygodnia radni Ursynowa przyjęli stanowisko w sprawie pilnej kontynuacji budowy Południowej Obwodnicy Warszawy. Na wysłuchanie swych próśb nie musieli czekać zbyt długo. Postulowana przez nich konieczność zrealizowania inwestycji do 2020 roku została potwierdzona przez premiera, a droga powstanie do 2018 roku.


4trucks.pl / rynekinfrastruktury.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL