3. edycja programu Wypadki na drogach - porozmawiajmy

3. edycja programu Wypadki na drogach - porozmawiajmy

Dobiegła końca 3. edycja programu Wypadki na drogach - porozmawiajmy. Stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo oraz partnerzy wspierający: Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny i porównywarka ubezpieczeniowa rankomat.pl, zachęcili do uczestnictwa w akcji kilkadziesiąt tysięcy uczniów z ponad stu szkół. W tym roku tematem przewodnim programu była nadmierna prędkość.

Podobnie jak w poprzedniej edycji, głównym celem akcji było zaangażowanie uczniów, nauczycieli  i  rodziców w całym kraju, w jednym czasie, do dyskusji o wypadkach drogowych, ofiarach i konsekwencjach takich tragedii. Przedsięwzięcie stanowczo wyszło poza dwa główne dni, czyli Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych i Europejski Dzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Akcja wpisała się już na stałe do kalendarzy wielu szkół.

Tegoroczna, już trzecia, edycja programu Wypadki na drogach - porozmawiajmy odbyła się w cyklu dwudniowym. W ramach zorganizowanego konkursu do organizatorów napłynęło ponad trzysta prac pisemnych i plastycznych wieńczących szkolne dyskusje i inne formy realizacji programu zrealizowanego w szkołach. Akcję zakończyło spotkanie podsumowujące, które odbyło się 2 marca w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W spotkaniu wzięli udział patroni przedsięwzięcia oraz m.in. przedstawiciele Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej Policji i Instytutu Transportu Samochodowego. Laureatom rozdano dyplomy i nagrody.

W ramach programu odbywają się prelekcje, prezentacje  i spotkania z ratownikami drogowymi jak również ofiarami wypadków. Uczestnikom przekazywane są  materiały edukacyjne oraz elementy odblaskowe. Program został objęty patronatami MEN, Rzecznika Praw Dziecka i Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz zdobył poparcie Europejskiej Federacji Ofiar Wypadków Drogowych. Patronami medialnymi są: Fakt, Newsweek, Auto Świat.

- Już na etapie startu naszej porównywarki wiedzieliśmy, że działając w sferze ubezpieczeń komunikacyjnych, jesteśmy również odpowiedzialni za edukowanie w temacie bezpieczeństwa jazdy, ruchu pieszych, a przede wszystkim dzieci. Nasze zaangażowanie w akcję Stowarzyszenia to początek naszych długoterminowych działań - zapewnia Wojciech Rabiej, szef rankomat.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Droga i Bezpieczeństwo

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL