Berlinka z nakładką

Berlinka z nakładką

Jazda po betonowych płytach sfatygowanej berlinki daje się we znaki kierowcom.

Każdy remont kolejnego odcinka tej trasy zwiększa wygodę podróżowania przez Pomorze. Wygodę i bezpieczeństwo, bo odcinki z nową nawierzchnią są też lepiej oznakowane i wyposażone w elementy uspokojenia ruchu.

Startuje remont kolejnego odcinka drogi krajowej nr 22 potocznie zwanej berlinką. Prace rozpoczynają się między obwodnicą Chojnic a Rytlem na odcinku ponad 9 kilometrów. Remont metodą nakładki bitumicznej polega na sfrezowaniu starej nawierzchni, profilowaniu oraz położeniu warstwy wiążącej i ścieralnej, a także uzupełnieniu pobocza. Ponieważ berlinka została zbudowana z płyt betonowych, nowa nawierzchnia bitumiczna będzie nacinana i uzupełniana specjalnym spoiwem. Uchroni to przed pękaniem nawierzchni.

W powiecie chojnickim to już ostatni odcinek drogi krajowej nr 22 wymagający remontu. Jakość podróżowania po tej drodze poprawia się z roku na rok. Do zrealizowania wszystkich inwestycji pozostaje jeszcze dokończenie przebudowy przejścia przez Czersk (w planie na 2014).

Remont oznacza nie tylko wykonanie nowej nawierzchni, ale również zmianę organizacji ruchu. W Rytlu, Łęgu i Czarnej Wodzie zostaną zbudowane elementy uspokojenia ruchu. Podczas prac na remontowanym odcinku trzeba się liczyć z utrudnieniami - ruchem wahadłowym sterowanym ręcznie. Gdański oddział GDDKiA prosi kierowców o przestrzeganie ograniczeń prędkości w miejscu prowadzenia prac i poleceń wydawanych przez kierujących ruchem.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL