Remonty mostów na drogach krajowych w woj. pomorskim

Remonty mostów na drogach krajowych w woj. pomorskim

Rozpoczęły się prace remontowe na obiektach mostowych w ciągu dróg krajowych zarządzanych przez gdański Oddział GDDKiA.

Dwa remonty prowadzone są w Niezabyszewie na drodze krajowej nr 20 i Gwieździnie na drodze krajowej nr 25. Ruszyły także drobniejsze prace remontowe na trzydziestu innych mostach i wiaduktach na sieci dróg krajowych województwa pomorskiego.

Większe remonty są prowadzone w Niezabyszewie na moście przez rzekę Boruję na drodze krajowej nr 20 (koło Bytowa) oraz w Gwieździnie na moście przy kanale między jeziorami na drodze krajowej nr 25 (między granicą województwa a Człuchowem). Przy obu inwestycjach zakres prac jest zbliżony i obejmuje między innymi wyposażenie pomostu, w tym izolacje, wyniesione pobocza techniczne, krawężniki, nawierzchnio-izolacje, nawierzchnie bitumiczne, bariery ochronne i powłoki ochronne betonu. Oba remonty powinny zakończyć się do listopada br. Koszt prac wynosi dla obiektu w Niezabyszewie - ok. 986 tys. zł, a w Gwieździnie 361 tys. zł. Ze względów technologicznych roboty będą wykonywane metodą połówkową i należy liczyć się z utrudnieniami w postaci wprowadzonego ruchu wahadłowego.

Równolegle prowadzone są prace remontowe na trzydziestu kolejnych obiektach mostowych. Zakres prac jest na nich mniejszy i obejmuje między innymi wykonanie nawierzchnio-izolacji stref chodnikowych, zabezpieczenie antykorozyjne i powłokami malarskimi istniejących elementów stalowych oraz betonowych. Łączny koszt wszystkich prac wyniesie nieco ponad 1 mln zł. Powyższe remonty mają zakończyć się do końca listopada br. W tym czasie należy liczyć się z utrudnieniami w ruchu w zależności od rodzaju prac wykonywanych na obiekcie i tego, gdzie jest zlokalizowany. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności przy przejeździe przez obszar objęty robotami i stosowanie się do zmienionej, tymczasowej organizacji ruchu.

Wszystkie remonty mostów na drogach krajowych są finansowane przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad.


4trucks.pl / GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL