Nowe znaki, wiadukt i nawierzchnie

Nowe znaki, wiadukt i nawierzchnie

Oświetlone, wyraźnie oznaczone przejścia dla pieszych oraz wiadukt to najnowsze efekty prac drogowców na kilku drogach krajowych kujawsko-pomorskiego.

W regionie świetokrzyskim rozpoczynają sie remonty kolejnych odcinków tras. To inwestycje o dużo mniejszej skali niż budowane po sąsiedzku odcinki autostrady A1 lub trasy ekspresowej S7, ale nie mniej potrzebne i oczekiwane przez lokalne społeczności.

Przejścia dla pieszych na kolejnych drogach krajowych zostały dodatkowo oznakowane. Nowe oznakowanie aktywne zainstalowano m.in. w Osielsku na drodze krajowej nr 5, w Brodnicy na drodze krajowej nr 15 i przed szkołą w Czarnowie na drodze krajowej nr 80. Umieszczone nad jezdnią lampy ostrzegawcze poprawią widoczność i podniosą poziom bezpieczeństwa na przejściach szczególnie w okresie jesienno - zimowym. To kolejne działanie Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Bydgoszczy poprawiające warunki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wiadukt na DK1 otwarty
Na innej drodze krajowej przebiegającej przez region, w okolicach Otłoczyna na odcinku Czerniewice - Ciechocinek został udostępniony kierowcom nowy wiadukt. Do tej pory na przebudowywanym odcinku trasy pas ruchu był wąski a prędkość była ograniczona. Wybudowanie nowego wiaduktu likwiduje dotychczasowe utrudniania na drodze krajowej nr 1 i usprawwnia ruch na tym odcinku.

Nowe nawierzchnie na świetokrzyskich trasach
Kolejne 15 kilometrów dróg krajowych w regionie świętokrzyskim będzie miało nową nawierzchnię. Ruszają remonty czterech odcinków tras.

Wyremontowane zostaną odcinki:
- drogi krajowej nr 42 Wyszyna Fałkowska - Ruda Maleniecka (4,2 km)
- drogi krajowej nr 42 skrzyżowanie z drogą 74 - Dęba (3,3 km)
- drogi krajowej nr 78 Zdanowice - Prząsław (5,7 km)
- drogi krajowej nr 9 ulica Zagłoby w Ostrowcu (1 km)

Remonty obejmują sfrezowanie starej nawierzchni i ułożenie nowej. Wymienione zostaną dwie warstwy nawierzchni. Umowy z wykonawcami podpisane zostały w ubiegłym tygodniu. Wykonawcy mają 60 dni na wykonanie robót, a więc powinni zakończyć je w październiku.

W czasie frezowania i układania nawierzchni na remontowych odcinkach będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
Kielecki oddział GDDKiA apeluje do kierowców o zwracanie szczególnej uwagi na nowe tymczasowe oznakowanie. Przypomina także, że kontynuowany jest remont półkilometrowego odcinka drogi krajowej nr 74 w obrębie ruchliwego skrzyżowania Górnie. Droga zyska nową nawierzchnię i oznakowanie poziome, wyremontowane zostaną także pobocza, chodniki i zatoki autobusowe w obrębie inwestycji.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL