GEFCO wprowadza transport drobnicowy

GEFCO wprowadza transport drobnicowy
Kluczowa usługa łańcucha dostaw GEFCO - transport  drobnicowy, jest skierowana do przedsiębiorstw przemysłowych, korzystających  z międzynarodowych przepływów towarów. Grupa GEFCO w 2011r. planuje wypracować 9 proc. wzrost w tym sektorze.


Aby osiągnąć postawiony sobie cel, GEFCO planuje wesprzeć się działaniami zapewniającymi zwiększenie rentowności. Grupa zamierza ulepszyć proces bieżącego wprowadzania innowacji podczas zarządzania przepływami towarów. W tym celu planowane jest przeprowadzanie audytów operacyjnych, aby poprawić wskaźniki załadunku ciężarówek, określenie dochodowości planów transportów odbywających się w dwie strony, poprawę standardów operacyjnych oraz określenie wspólnych kryteriów działania dla wszystkich krajów wchodzących w skład międzynarodowej sieci GEFCO.

Sieć lądowa GEFCO ze 140 magazynami połączonymi 400 międzynarodowymi liniami, jest jedną z największych w Europie. Dzięki globalnemu zasięgowi, firma może zaoferować pełen zakres usług transportowych w każdym fragmencie łańcucha dostaw.   Zamiarem  firmy  jest zwiększenie przepływu towarów oraz stworzenie prawdziwie Europejskiej sieci handlowej. W pierwszej fazie koncentracja  nastąpi  głównie na Niemczech oraz krajach Europy Centralnej i Wschodniej (CCEE). Te rynki eksportują dużą ilość towarów, lecz często trudno jest wygenerować zyski z transportów powrotnych.

W  2010 r. GEFCO dysponowała  813 liniami krajowymi, 194 liniami dedykownymi klientom przemysłowym, dostarczała 39 800 przesyłek drobnicowych oraz transportów ciężarówkami dziennie a czas dostawy w Europie wynosił od 48 do 72 h. To jeden  z głównych operatorów wyznaczających standardy w zakresie logistyki przemysłowej. Jej pracownicy dysponują bogatym doświadczeniem w 5 segmentach: Logistyka, Gefboxsystem, Overseas, Overland i Dystrybucja pojazdów samochodowych. Oferuje globalne i innowacyjne rozwiązania dla każdego rodzaju logistyki przemysłowej, tak krajowej jak i międzynarodowej, zarówno w kierunku zaopatrzenia jak i dystrybucji. Obecna w prawie 150 krajach, jest jedną z 10 największych grup europejskich. W 2009 jej obroty wyniosły 2,9 miliarda euro. Obecnie jej główne, geograficzne kierunki rozwoju to : Europa, Azja i Ameryka Południowa. W Polsce firma działa od 1999 r. Główna siedziba znajduje się w Warszawie, ponadto oddziały mieszczą się w Grodzisku Mazowieckim, Natolinie, Legionowie, Poznaniu, Czeladzi, Kątach Wrocławskich i Gdyni.GEFCO Polska działa na dwóch płaszczyznach: TLA - transport i logistyka samochodów i TLI - transport i logistyka przemysłowa.

Źródło: GEFCO Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL