Organizatorzy ME 2012 zafascynowani Setrą

Organizatorzy ME 2012 zafascynowani Setrą

 

Setra_mistrzostwa_4T

Organizatorzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012, które będą rozgrywane w Polsce i Ukrainie od 8 czerwca do 1 lipca, stawiają na autobusy Setra, produkt Daimler AG.

Podczas turnieju 25 wysokiej klasy autokarów marki produkowanej w Neu-Ulm posłuży do przewozu 16 drużyn, ich opiekunów i działaczy wraz z ich gośćmi. To efekt  porozumienia pomiędzy konsorcjum złożonego z dwóch firm autobusowych „Sindbad“ i „RafTrans“ oraz Europejskiego Związku Piłki Nożnej UEFA, które jednoznacznie opowiedziały się za jakością i bezpieczeństwem autokarów produkowanych w Neu-Ulm.

Do przewozu drużyn Sindbad i RafTrans zamówiły łącznie dwanaście autobusów typu S 416 GT-HD oraz osiem autobusów typu S 415 GT-HD Setra ComfortClass. Do dyspozycji działaczy i VIPów podczas turnieju będzie autobus S 417 GT-HD, S 419 GT-HD oraz piętrowy S 431 DT, oprócz tego po jednym autobusie Setra S 417 HDH i S 415 HDH TopClass.

- Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że jedna z głównych międzynarodowych imprez w tym ulubionym sporcie może być obsługiwana przez produkty najwyższej jakości pochodzące z Neu-Ulm -  Hartmut Schick, dyrektor Daimler Busse.

Marka Setra ma już za sobą zaliczone pozytywnie próby generalne podczas meczy piłkarskich w ramach Mistrzostw Świata, rozgrywanych w Niemczech w roku 2006 oraz podczas Mistrzostw Europy, rozgrywanych w Szwajcarii i Austrii w 2008 r. Tak podczas obu wymienionych wielkich wydarzeń sportowych, jak i w 2012 roku w Polsce i na Ukrainie, do wygrania przetargu przez to konsorcjum w znaczącym stopniu przyczyniła się bogata oferta serwisowa Omniplus oraz rozległa i gęsta  sieć serwisowa.

Źródło: Daimler


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL