Stalowe bariery nad Przemszą

Stalowe bariery nad Przemszą

Nowe typy barier ochronnych zastosowano na przebudowanych obiektach mostowych w Wojkowicach Kościelnych nad kanałem oraz rzeką Czarna Przemsza w ciągu drogi krajowej nr 86 (śląskie).

Bezpieczniejszy będzie też przejazd estakadą i wiaduktem w ciągu drogi ekspresowej S7 w Szczyglicach (małopolskie).

Kierowcy mogli przejechać przebudowanymi obiektami mostowymi nad kanałem i rzeką Czarną Przemszą w Wojkowicach już podczas najdłuższego sierpniowego weekendu. To efekt wcześniejszego o dwa miesiące zakończenia robót. Po utrudnieniach w ruchu nie ma śladu.

Szybko i solidnie
Właściwie nie ma też śladu po starych obiektach - zostały rozebrane, a w ich miejscach postawiono nowe. Wszystkie zostały wzmocnione, nośność obiektów dostosowano do obciążenia normowego dla drogi klasy GP. Ponadto wykonano również m.in.: remont drogi na dojazdach - remont poboczy i skarp - przebudowę odwodnienia obiektów - remont umocnienia koryta kanału i rzeki Czarna Przemsza na długości odcinka rzeki 30 m poniżej i 20 m powyżej mostów. Przeprawa przez obiekty mostowe będzie bezpieczniejsza, zastosowano nowe typy barier ochronnych. Przy ich konstrukcji użyto stalowych lin.

Wolniej na S7 w Szczyglicach
W sierpniu trwały także prace rozbiórkowe na estakadzie nad doliną rzeki Rudawy i wiadukcie nad drogą wojewódzką nr 774 w ciągu drogi ekspresowej S7 w Szczyglicach (małopolskie). Obecnie frezowana jest nawierzchnia. Uwaga na zmiany w oznakowaniu: zamknięta jest lewa jezdnia a ruch w dwóch kierunkach odbywa się na prawej jezdni. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Prace mogą być prowadzone również w nocy.

Apel do kierowców
Krakowski oddział GDDKiA prosi kierowców o przestrzeganie wprowadzonego oznakowania i zachowanie ostrożności, a także aby w miejscu włączenia się łącznicy A4 do S7 (węzeł Balice II ) kierowcy jadący od strony Katowic umożliwiali włączenie się do ruchu kierowcom jadącym od strony Zakopanego na S7 na zasadzie ruchu naprzemiennego. Jazda na tak zwany suwak ułatwia poruszanie się po zwężonych odcinkach dróg. Na estakadzie i wiadukcie remontowane będą konstrukcje nośne, podpory, płyty pomostowe, kapy chodnikowe, urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego i nawierzchnie. Remonty potrwają do listopada.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL