Firma Bosch rozszerza asortyment

Firma Bosch rozszerza asortyment
Firma Bosch rozszerza asortyment oferowanych na rynku tarcz i klocków hamulcowych. Rosnąca liczba warsztatów stosujących te produkty to efekt ich wysokiej jakości. W ofercie Boscha duży udział mają tarcze wysokowęglowe High Carbon. Doskonałe parametry klocków hamulcowych gwarantują bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Doświadczenie firmy zdobyte przy projektowaniu i produkcji części oryginalnych do samochodów stosowanych na wyposażeniu fabrycznym mają korzystny wpływ na wysoką jakość tarcz i klocków hamulcowych oferowanych przez firmę Bosch na rynku wtórnym. Dziś oferta Boscha obejmuje ponad 1 200 typów tarcz hamulcowych i 900 typów klocków hamulcowych do niemal wszystkich pojazdów dostępnych na rynku europejskim. Dzięki posiadaniu własnych zakładów produkcyjnych oraz rygorystycznej kontroli jakości całego procesu, od fazy projektowania, poprzez wybór materiałów, aż do wytwarzania zgodnie z jednolitymi wymogami i normami, firma Bosch gwarantuje najwyższą jakość produktów oraz spełnienie wąskich zakresów tolerancji.

Duża część tarcz hamulcowych w programie Bosch to tarcze wysokowęglowe (High Carbon), wytwarzane ze specjalnego żeliwa o wysokiej zawartości węgla. Żeliwo to jest bardziej odporne na zużycie mechaniczne, zwłaszcza w podwyższonych temperaturach, powstających w trakcie hamowania. Dzięki temu tarcze hamulcowe osiągają lepsze parametry pracy i oferują użytkownikom samochodów wyższy komfort i bezpieczeństwo jazdy, m.in. poprzez zminimalizowanie drgań pojazdu powodowanych pracą hamulców. W ofercie firmy Bosch znajdują się również tarcze ze śrubami mocującymi - w zależności od zastosowania.
Firma Bosch oferuje szeroki asortyment klocków hamulcowych do wszystkich popularnych samochodów na rynku europejskim. Klocki oferowane przez firmę Bosch wyróżniają się wysoką jakością i posiadają parametry gwarantujące wysoki komfort jazdy (bez pisków i drgań) oraz bezpieczeństwo jazdy. Dzięki krótkiemu okresowi docierania, wysokiej stabilności tarcia w zależności od temperatury, niskiej emisji hałasu i drgań klocki hamulcowe Bosch nie tylko spełniają, ale często przewyższają normy ustawowe, np. wymagania europejskiej homologacji ECE R90. W ofercie znajdują się produkty na potrzeby pierwszego wyposażenia, a także usługi i produkty dla handlu oraz warsztatów opracowywane i produkowane przez firmę Bosch.

Źródło: Grupa Bosch

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL