Innowacja w wózkach widłowych firmy STILL

Innowacja w wózkach widłowych firmy STILL
Still_4T
Płynność dostaw i bezpieczeństwo pracy to czynniki, które są bardzo istotne w logistyce. W zapewnieniu obu może pomóc nowoczesny system MoveControl zastosowany w wózkach widłowych serii RC 40 od firmy STILL.


MoveControl to innowacyjny system, który umożliwia zmianę kierunku jazdy wózka widłowego stopą poprzez sterowanie za pomocą bliźniaczych pedałów. Podnosi to bezpieczeństwo obsługi podczas szybkiego podnoszenia i powolnej jazdy w trybie impulsowym. Nacisk operatora na powierzchnię miedzy dwoma pedałami sprawia, że wysokoprężny silnik, w zależności od ich położenia, zwiększa prędkość obrotową bez ruchu w przód lub w tył. Ręce operatora widlaka są położone cały czas na kierownicy, co jest bardzo istotne jeżeli chodzi o bezpieczeństwo. Wyjątkowa funkcja MoveControl występuje opcjonalnie jedynie w modelu RC 40 od firmy STILL.

- RC 40 przy zmianie kierunku jazdy reaguje inaczej niż klasyczny wózek z napędem przekładniowym - wózek po naciśnięciu pedału gazu nie rozpoczyna ruchu pełzającego, a rusza dopiero gdy przełącznik kierunku jazdy ustawiony jest w odpowiednim położeniu.  Funkcja ta znacznie zwiększa bezpieczeństwo przewożonego towaru, bo z reguły wózki przemiennikowe mają tendencję do powolnego poruszania się po zatrzymaniu ich przy pomocy wybranego kierunku napędu. RC 40 tego nie robi -  podkreśla Wojciech Szmulczyński z firmy STILL

Źródło: STILL

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL