Remonty ze znakiem cierpliwości

Remonty ze znakiem cierpliwości

We wszystkich oddziałach GDDKiA trwają remonty dróg. Idą sprawnie, ale zawsze wymagają cierpliwości od kierowców.

Zaktualizowaną listę utrudnień na drogach krajowych znajdą Państwo na stronie głównej www.gdddkia.gov.pl  w zakładce "Mapa warunków drogowych".

Z każdym kilometrem odnowionych tras poprawia się stan bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Wahadłowo na drogach lubelskiego
W województwie lubelskim prawie 21 km najbardziej wyeksploatowanych odcinków dróg krajowych zyska w tym roku nową nawierzchnię. Odnowione zostaną odcinki na drogach nr 17, 19 i 63. Rozpoczęło się już układanie nowej nawierzchni na blisko trzykilometrowym odcinku DK 19 pomiędzy Strzeszkowicami i Niedrzwicą Dużą oraz w Trojaczkowicach. Prace potrwają do 30 września. Kierowcy pojadą wahadłowo, ruch będzie sterowany ręcznie.
W sierpniu maszyny pojawią się na liczącym 3,8 km odcinku DK19 przechodzącym przez Niedrzwicę Dużą i Kościelną. Tu prace potrwają do 31 października.
Kierowcy powinni się uzbroić w cierpliwość także na odcinku DK63 od Radzynia Podlaskiego do Wisznic. Od sierpnia do połowy października ruch będzie sterowany ręcznie a prędkość ograniczona znakami. Nowa nawierzchnia pojawi się na 10,5 km tej drogi.
Także do października potrwa remont obwodnicy Krasnegostawu (3,4 km).

Świętokrzyski plan przetargów
Kolejne 15 km dróg krajowych w regionie świętokrzyskim będzie miało nową nawierzchnię. Ogłoszone zostały przetargi na remonty czterech odcinków tras.
Wyremontowane zostaną odcinki dróg krajowych:
- nr 42 Wyszyna Fałkowska - Ruda Maleniecka (4,2 km)
- nr 42 skrzyżowanie z drogą 74 - Dęba (3,3 km)
- nr 78 Zdanowice - Prząsław (5,7 km)
- nr 9 ulica Zagłoby w Ostrowcu (1 km)

Remonty polegają na sfrezowaniu starej nawierzchni i ułożeniu nowej. Rozstrzygnięcie przetargów i podpisanie umów z wykonawcami w sierpniu.
Obecnie trwa remont na odcinku drogi krajowej nr 74 w obrębie ruchliwego skrzyżowania w Górnie. Obowiązuje zmieniona organizacja ruchu. Na około 100-metrowym odcinku ruch odbywa się wahadłowo, sterowany jest sygnalizacją świetlną. Na pozostałym remontowanym odcinku ruch w obie strony odbywa się północną, poszerzoną na czas remontu stroną skrzyżowania. Obowiązuje tymczasowe oznakowanie. Uwaga na ograniczenia prędkości.

30 kilometrów w 25 odcinkach
Także oddział w Bydgoszczy oprócz budowy nowych dróg poprawia jakość tras. Przez najbliższe tygodnie w 25 miejscach województwa kujawsko-pomorskiego przeprowadzone zostaną remonty wpływające na poprawę stanu nawierzchni i bezpieczeństwo jazdy. Ruch będzie się odbywał wahadłowo, sterowany przez sygnalistów. W godzinach nocnych - ruch sterowany sygnalizacją świetlną. Prędkość jazdy będzie ograniczona znakami. W sumie wyremontowanych zostanie ponad 30 km dróg.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL