Nagraj swoje drogowe przygody kamerami firmy Gembird

Nagraj swoje drogowe przygody kamerami firmy Gembird

Bezpieczna i pewna jazda oraz możliwość zachowania ciekawych ujęć z trasy, także po zmroku.

Firma Gembird, dostawca akcesoriów komputerowych, poszerzyła swoją ofertę o kamery samochodowe. Modele DCAM-004 i DCAM-005 z wbudowanym mikrofonem i systemem noktowizyjnym pozwalają na nagrywanie filmów w formacie Full HD także w nocy.

Rejestratory są użyteczne zarówno dla osób jeżdżących po mieście, gdzie ryzyko kolizji jest bardzo wysokie, jak i wybierających się w dłuższe trasy np. w trakcie wakacji. Również firmy dysponujące flotą samochodową, powinny rozważyć zainstalowanie w swoich pojazdach takich urządzeń.

Kamery wyposażone są w czujnik G-sensor (czujnik wstrząsów i przeciążenia), dzięki któremu automatycznie zapisują film w razie wypadku. Posiadanie takiego materiału może okazać się bardzo przydatne w dochodzeniu swoich roszczeń lub ustalaniu przebiegu zdarzenia, zwłaszcza w Polsce, gdzie w 2012 roku do jednostek Policji zgłoszono 339 581 kolizji drogowych.

Rejestratory rozpoczynają swoją pracę po włączeniu zapłonu, dzięki czemu kierowca nie musi pamiętać o ich uruchomieniu. Dodatkowo model DCAM-004 nagrywa obraz po wykryciu ruchu, co może okazać się użyteczne w sytuacji pozostawienia samochodu np. na sklepowym parkingu. Ultra szerokokątne obiektywy pozwalają także na uchwycenie dużego kadru.

Kamery są łatwe w obsłudze i charakteryzują się intuicyjną instalacją. Mają wbudowane kolorowe wyświetlacze LCD, co umożliwia podgląd obrazu i jego natychmiastowe odtworzenie z karty Micro SD. Dodatkowo kształt oraz wytrzymały metalowy korpus modelu DCAM-005 sprawia, że może być on swobodnie wykorzystywany jako tradycyjny aparat. Sprzęt objęty jest 2-letnią gwarancją.


4trucks.pl / Gembird

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL