W cieniu wielkich inwestycji

W cieniu wielkich inwestycji

W cieniu spektakularnych autostradowych inwestycji trwają budowy nie mniej oczekiwanych obwodnic miast, mostów, odcinków dróg krajowych.

Mają one wielkie znaczenie dla lokalnych społeczności. Zwiększają bezpieczeństwo wszystkich użytkowników dróg. Przykładem są inwestycje drogowe na Podkarpaciu.

Główna inwestycja drogowa w regionie to kolejne odcinki autostrady A4. Ale mieszkańcy Leżajska już szykują się na finał budowy czterokilometrowego odcinka obwodnicy miasta. To kolejne kilometry na mapie sieci nowych dróg Podkarpacia.

Etapami wokół Leżajska
Obwodnica znajduje się w ciągu drogi krajowej nr 77. Wybudowanie I etapu bezkolizyjnej trasy wokół miasta pozwoli na częściowe wyprowadzenie ruchu z centrum. Kierowcom ułatwi przejazd przez miasto, pieszym - bezpieczne poruszanie. Dokończenie prowadzonej jednocześnie budowy II etapu pozwoli na całkowite wyprowadzeniu ruchu tranzytowego z zabytkowego centrum miasta oraz szybsze, bezpieczniejsze i wygodne pokonanie tego odcinka. Kierowcy zaoszczędzą wówczas do kilkunastu minut. Budowa obwodnicy Leżajska to także kolejne usprawnienie przejazdu z centralnej Polski na wschód, w kierunku przejść granicznych w Korczowej, Medyce i Krościenku.

Obecnie wykonywane są prace bitumiczne na ciągu głównym obwodnicy i łącznicach oraz na drogach serwisowych. Według szacunków inżyniera kontraktu główne roboty będą zakończone jeszcze w lipcu (pozostaną roboty wykończeniowe niemające wpływu na uzyskanie decyzji na użytkowanie). Natychmiast po uzyskaniu decyzji o pozwoleniu na użytkowanie pierwszy etap obwodnicy Leżajska zostanie oddany do ruchu. Powinno to nastąpić najpóźniej we wrześniu.

Nowy most w Ustrzykach Dolnych
W Ustrzykach Dolnych w ciągu drogi krajowej nr 84 ruch pojazdów został przeniesiony z mostu tymczasowego na nowo wybudowany most stały nad potokiem Równianka. Nowainwestycja zapewni kierowcom bezpieczny przejazd przez most a także dojazdy i zjazdy z trasy nr 84. Zwiększy się także bezpieczeństwo pieszych dzięki nowym chodnikom i przebudowie zatoki autobusowej.

Most gotowy, ale kierowcy proszeni są jeszcze o odrobinę cierpliwości. Nadal obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h, a ruch odbywa się dwoma pasami po jednym w każdym kierunku jazdy. W obrębie inwestycji pojazdy mają zakaz zatrzymywania i zakaz wyprzedzania. Jedynym wyjątkiem są autobusy. Utrudnienia w ruchu wynikają z prac przy rozbiórce mostu tymczasowego.

Bezpieczny przejazd w obrębie budowy zapewnia oznakowanie poziome i pionowe, a także sygnały przekazywane przez osoby kierujące ruchem zwłaszcza w momencie wyjazdu pojazdów budowy z elementami mostu tymczasowego.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL