Plany rozwoju BAWAG Leasing & Fleet

Plany rozwoju BAWAG Leasing & Fleet
BAWAG Leasing & Fleet  to spółka należąca do wiodącej austriackiej grupy kapitałowej BAWAG P.S.K, zakończyła 2010 r. niemal dwukrotnym wzrostem wartości transakcji w porównaniu do roku ubiegłego. Na 2011 r. planowany jest dalszy rozwój sprzedaży, także w nowych obszarach finansowania dóbr inwestycyjnych i utrzymanie dotychczasowego tempa wzrostu.

W 2010 r. BAWAG Leasing & Fleet zawarł 748 umów leasingu o łącznej wartości 74,41 mln zł. W porównaniu z wartością transakcji na zakończenie 2009 r. - 43 mln zł  daje to wzrost  o 73 proc. Tempo rozwoju sprzedaży jest zgodne z założeniami strategicznymi firmy. Cele sprzedażowe BAWAG Leasing & Fleet na 2011 r. zakładają utrzymanie intensywnej tendencji wzrostowej i wypracowanie wartości transakcji na poziomie 228 mln zł.  W pomyślnej realizacji ambitnych planów pomóc mają zmiany organizacyjne wprowadzone w firmie na początku roku.

Nowa strategia zakłada zmianę struktury klientów oraz umów. Firma dążyć będzie do zwiększenia udziału klientów korporacyjnych w swoim portfolio oraz dywersyfikacji przedmiotów umów leasingowych, w tym szczególnie rozwoju leasingu nieruchomości. Ważnym elementem  jest także zapewnienie klientom BAWAG Leasing & Fleet fachowej obsługi o bardzo indywidualnym charakterze, prowadzonej przez wysoko wykwalifikowany personel. W tym celu firma przeprowadziła restrukturyzację oddziałów i postawiła na centralne zarządzanie sprzedażą swoich usług finansowych.
Jako cześć grupy BAWAG P.S.K. AG, BAWAG Leasing & Fleet działa w oparciu o najlepsze międzynarodowe standardy rynku finansowego. W styczniu 2011 r. została dokonana zmiana formalna właściciela BAWAG Leasing & Fleet - 100  proc. udziałów objęła spółka Gara RPK Grundstücksverwaltungsgesellschaftm.b.H. -  co jest elementem tworzenia struktury holdingowej dla spółek leasingowych BAWAG PSK Leasing GmbH z Europy Środkowo-Wschodniej.

- Cele jakie stawiamy sobie w 2011 roku są ambitne, ale wierzę, że bazując na naszym już ponad 5 letnim doświadczeniu na polskim rynku, jesteśmy w stanie je zrealizować. Będziemy skupiać się na dotarciu z naszą ofertą do klientów biznesowych, co powinno przynieść znaczny wzrost wartości poszczególnych umów leasingowych. Chcemy także intensywnie działać w obszarze finansowania nieruchomości, który z naszej perspektywy jest bardzo obiecujący. - komentuje Józef Maćkiw, Dyrektor Zarządzający BAWAG Leasing & Fleet odpowiedzialny za sprzedaż.

Grupa dąży do zdobycia wiodącej pozycji na rynku leasingowym Europy Środkowo-Wschodniej oferując kompleksową obsługę w zakresie finansowania dóbr inwestycyjnych również na rynku polskim. Wyróżnikiem BAWAG Leasing & Fleet  jest indywidualne podejście do każdego klienta skupiające się na fachowej pomocy w doborze optymalnych rozwiązań przy jednoczesnym zachowaniu najkorzystniejszych warunków oferty leasingu oraz parametrów samego przedmiotu leasingu.

Instytucje tworzące grupę BAWAG P.S.K mają silną pozycję rynkową popartą ponad stuletnim doświadczeniem, zaufaniem instytucji sektora publicznego, jak również klientów biznesowych i indywidualnych. BAWAG P.S.K. Leasing GmbH z siedzibą w Wiedniu powstał w 1979 r. Obecnie działa na terenie Europy Środkowo-Wschodniej poprzez holding Gara RPK Grundstücksverwaltungsgesellschaftm.b.H. skupiający spółki w Czechach, Polsce, na Węgrzech i Słowacji. W 2010 r. spółki należące do grupy zawarły łącznie 54.300 umów o wartości 1.751 mln euro. Liczba obsługiwanych przez grupę klientów wyniosła 32.400. Alexander Schmidecker, CEO BAWAG P.S.K. Leasing GmbH, jest jednym z 12 Członków Zarządu Leaseurope  odpowiedzialnym za region Austrii i Europy Środkowo-Wschodniej. BAWAG Leasing & Fleet  oferuje: finansowanie dóbr inwestycyjnych w oparciu o:leasing operacyjny z opcją wykupu lub zgodny z MSR (pozabilansowy),  leasing finansowy, leasing zwrotny - sale-and-lease back oraz zarządzanie parkiem samochodowym.

Źródło: BAWAG Leasing & Fleet

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL