Dwie jezdnie obwodnicy Kielc

Dwie jezdnie obwodnicy Kielc

Gotowe są dwie jezdnie obwodnicy Kielc. W lipcu kierowców czeka największa zmiana organizacji ruchu na największym w regionie węźle Kielce Zachód.

- Prawie wszystkie łącznice największego w województwie świętokrzyskim nowego węzła Kielce Zachód w Kostomłotach budowanego w ramach kieleckiej obwodnicy zostaną udostępnione kierowcom. Rozpoczęcie wdrażania tymczasowej zmiany organizacji ruchu na kieleckiej obwodnicy planowane jest od czwartku, 4 lipca. To jednocześnie początek zaplanowanych na lipiec kolejnych zmian mających na celu puszczenie ruchu po obu jezdniach obwodnicy i wszystkich łącznicach węzłów - informuje Małgorzata Pawelec-Buras, specjalista ds. komunikacji społecznej kieleckiego oddziału GDDKiA.

Uwaga na znaki
Węzeł Kielce Zachód w Kostomłotach jest największym regionie węzłem komunikacyjnym, jedynym na skrzyżowaniu dwóch dróg ekspresowych S7 i S74. Powstało tu 28 niezależnych konstrukcji nośnych (wiadukty, mosty). Budowa węzła dobiega końca. Pozostało ułożenie ostatniej warstwy nawierzchni na łącznicy z Krakowa i Łodzi do targów Kielce (po której aktualnie odbywa się ruch) oraz na niewielkim fragmencie zachodniej (kierunek do Krakowa) jezdni ciągu głównego drogi S7. W tym celu należy przełożyć ruch równolegle na wszystkie pozostałe łącznice węzła. Tymczasowa organizacja ruchu będzie bardzo zbliżona do docelowej, która ma obowiązywać po oddania do użytkowania całej obwodnicy. O zmianach będą informowały znaki.

Finał w lipcu
W następnej kolejności planowane są także zmiany organizacji ruchu prowadzące do udostępnienia łącznic węzłów w Jaworzni (Kielce Jaworznia) i Chęcinach (Kielce Południe) oraz dwóch jezdni na całej długości kieleckiej obwodnicy (23 km). Cały proces powinien zakończyć się w lipcu. Aktualnie dwiema jezdniami jeździmy na odcinku Wiśniówka - Kostomłoty. Od początku inwestycji obwodnica jest przejezdna, z utrzymaniem wszystkich relacji w obrębie węzłów, stąd konieczność zmian tymczasowej organizacji ruchu, umożliwiających wykonywanie kolejnych robót.

Bezpieczeństwo i komfort
Budowa drogi ekspresowej S7 na odcinku obwodnicy Kielc 7 to największa inwestycja drogowa na terenie województwa świętokrzyskiego realizowana przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale środków z Unii Europejskiej.

Celem inwestycji jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego i komfortu podróżowania na trasie Warszawa - Kraków. Obwodnica Kielc to także jeden z najistotniejszych odcinków drogi ekspresowej S7 w regionie. Dwujezdniowa ekspresowa obwodnica uwolni stolicę województwa świętokrzyskiego od ruchu ciężkiego, a kierowcom podróżującym tranzytem umożliwi szybką i bezpieczną podróż. Nowa trasa ekspresowa będzie doskonale skomunikowana z drogą krajową 74 oraz z drogami innych kategorii poprzez przebudowane węzły drogowe. Komunikację lokalną zapewnią nowe drogi dojazdowe, a bezpieczeństwo ruchu bezkolizyjne rozwiązania komunikacyjne z zastosowaniem obiektów inżynierskich typu wiadukty czy kładki dla pieszych.


4trucks.pl / Drogi Zaufania

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL