Nowa droga dojazdowa już dostępna dla kierowców

Nowa droga dojazdowa już dostępna dla kierowców

Znaczne usprawnienie ruchu lokalnego między powiatem kieleckim, a skarżyskim w obrębie gmin Łączna i Zagnańsk zapewni nowa droga dojazdowa Występa- Barcza.

Droga dojazdowa Występa - Barcza o długości około 2,5 km zlokalizowana po zachodniej stronie nowej trasy ekspresowej S7 na granicy Węzła Kielce Północ i odcinka Skarżysko-Występa przyczyni się do usprawnienia ruchu lokalnego na styku powiatów kieleckiego i skarżyskiego, głównie w obrębie gmin Łączna i Zagnańsk. Dzięki nowej drodze dojazdowej mieszkańcy kilkunastu miejscowości zyskają połączenie z węzłem Barcza oraz dodatkową możliwość połączenia z drogą ekspresową S7 i drogą wojewódzką na Zagnańsk. Pokonywane przez nich odcinki zostaną skrócone o conajmniej kilka kilometrów. To usprawni także komunikację zbiorową w obrębie gmin.

W ramach nowej drogi wybudowany został wiadukt nad linią kolejową Warszawa - Kraków . Przetarg na budowę drogi dojazdowej ogłoszony został w 2011 roku. Inwestycja rozpoczęła się w 2012 roku. Koszt inwestycji to 12 mln złotych. Projekt jest współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.


4trucks.pl / GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL