Nawigacja Garmin dezl 560 LT

Nawigacja Garmin dezl 560 LT
dezl_nawigacja_600
Garmin International Inc., oddział Garmin Ltd. - , globalny lider w dostarczaniu rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, ma przyjemność zaprezentować nową serię nawigacji, która została zaprojektowana specjalnie z myślą o kierowcach ciężarówek.

Model Garmin dezl 560LT z najnowszej serii wyposażono w duży (5 calowy) i czytelny ekran oraz głośniki o zwiększonej mocy. Dodatkowo dezl oferuje dostęp do obszernej bazy przydatnych punktów POI (serwisy samochodowe, restauracje, stacje benzynowe), informacji na temat ograniczeń dla samochodów ciężarowych  oraz rozbudowane opcje planowania i kalkulowania trasy, bazujące na technologii Garmin nüRoute.

- Seria produktów dezl jest projektowana ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb i wymagań stawianych przez firmy z sektora transportowego. Duży i czytelny ekran, wbudowany głośnik czy też szereg funkcji, które pozwolą kierowcy ciężarówki na znaczne oszczędności czasu, paliwa i pieniędzy, to najważniejsze zalety naszej najnowszej nawigacji. - powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.

Nawigacja pozwala na wyświetlanie na bieżąco informacji na temat danej trasy, z uwzględnieniem remontowanych odcinków czy ewentualnych opóźnień w ruchu, sugerując przy tym najkorzystniejszą trasę – wszystko dzięki zintegrowanemu odbiornikowi TMC. Usługa Lifetime Traffic gwarantuje bezpłatną, bezterminową subskrypcję komunikatów drogowych zapewniając nieograniczony dostęp do komunikatów o aktualnej sytuacji na drodze. Zainstalowane mapy pozwalają na uzyskanie szczegółowych informacji na temat danej drogi z uwzględnieniem nazw ulic czy ewentualnych obostrzeń dotyczących ciężarówek, takich jak ograniczenia masy samochodu, długości, wysokości czy przewozu materiałów niebezpiecznych.  Dzięki możliwości zapisu kilku profili samochodów w pamięci nawigacji dezl, możemy szybko i bezpiecznie wyznaczyć najlepszą trasę dla pojazdu, którym aktualnie się poruszamy.

To również narzędzie, które pozwoli na monitorowanie trasy z uwzględnieniem zużycia paliwa. Automatycznie zapisywane w archiwum dane dotyczące długości drogi umożliwiają określenie zużycia paliwa na poszczególnych jej odcinkach. Można również poszukać parkingów dla TIR-ów w okolicy przez którą przejeżdzamy czy punktów ważenia samochodów ciężarowych. Funkcja asystenta pasa ruchu ułatwi orientację w przypadku skomplikowanych węzłów komunikacyjnych, dzięki niej kierowcy nie przegapią właściwego skrętu. W przypadku ważniejszych rozjazdów dostępna jest również funkcja PhotoReal View zapewniająca realistyczny wygląd skrzyżowań. Dzięki zintegrowanemu odbiornikowi TMC i bezpłatnej, bezterminowej subskrypcji komunikatów drogowych z łatwością można uniknąć korków na drodze. Wystarczy dotknąć ekranu urządzenia , aby wyświetlić informacje o sytuacji na drodze lub wyznaczyć objazd omijający obszar, gdzie wystąpił problem.
Funkcja trafficTrends  zapewnia efektywne wyznaczanie tras i dostarczanie dokładnych informacji o godzinie przybycia. Nawigacja wybiera właściwą drogę na podstawie historycznych danych oraz ustalonych przez Garmin trendów ruchu w danej okolicy o konkretnych porach dnia. Funkcja myTrends powoduje, że nawigacja zapamiętuje często wybierane punkty docelowe i podpowiada cel bez potrzeby aktywacji trasy, wyświetlając godzinę przybycia i najlepszą propozycję trasy na podstawie informacji o ruchu drogowym, dzięki czemu dostosowuje się do indywidualnego stylu jazdy każdego kierowcy.

Każdy użytkownik, za pomocą przyznawanych gwiazdek od 1 do 5 - może prowadzić własne rankingi punktów POI. Po podłączeniu urządzenia komputera z dostępem do internetu i zalogowaniu się na stronie myGarmin, nasz osobisty ranking jest dodawany do istniejącej bazy i jednocześnie pobierane są informacje o rankingach innych użytkowników. Dzięki temu zyskujemy dostęp do bazy rankingów punktów POI. Mamy możliwość dostosowania głównego menu do własnych preferencji wybierając te ikony, z których najczęściej korzystamy. Pozwala to na szybszą i bardziej intuicyjną obsługę urządzenia.  Dezl to w pełni mobilne i wszechstronne rozwiązanie. Bez najmniejszych problemów z nawigacji Garmin możemy korzystać zarówno w samochodzie ciężarowym jak i w aucie osobowym. Sugerowana jego cena detaliczna to 1599 zł.

Źródło:  Garmin International

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL