MAN Rental rozszerza działalność

MAN Rental rozszerza działalność

Man_rental_600

Rozszerzenie działalności MAN Rental dotyczy wynajmu pojazdów użytkowych na rynkach międzynarodowych. EURO-Leasing należy w 100 proc. do koncernu MAN Truck & Bus.

Firma EURO-Leasing, zajmująca się wynajmem pojazdów ciężarowych, z dniem 1.4.2011 r. w całości została przejęta przez koncern MAN Truck & Bus AG. Dotychczas, firma MAN posiadała, w tej wiodącej niemieckiej firmie zajmującej się wynajmem pojazdów użytkowych, większościowy pakiet udziałów w wysokości 50,1 proc., teraz nabyła pozostałe 49,9 proc. udziałów. W ten sposób koncern MAN umocnił swoją dotychczasową pozycję na rynku wynajmu pojazdów użytkowych.

Firma EURO-Leasing dysponuje aktualnie flotą liczącą ponad 3 200 pojazdów ciężarowych, 8 300 naczep oraz przyczep i już dzisiaj świadczy usługi pod marką MAN Rental.

- Dzięki know-how i właściwemu podejściu do klientów w ostatnich latach EURO-Leasing bardzo się rozwinął; korzystając z kompetencji technicznej oraz międzynarodowej sieci sprzedaży i serwisu firmy MAN, będziemy mogli zaoferować klientom detalicznym i firmowym wyjątkowe portfolio efektywnych pojazdów i związanych z nimi usług -  mówi Ralf Faust, dyrektor firmy EURO-Leasing GmbH.

Firma MAN, dzięki całkowitemu przejęciu firmy EURO-Leasing, będzie mogła dalej poszerzać swoją działalność w zakresie wynajmu pojazdów użytkowych na rynku międzynarodowym. Spółki EURO-Leasing i MAN Rental są aktualnie obecne w Niemczech, Polsce i w Danii. Kolejnym etapem będzie wprowadzenie MAN Rental na rynek w Wielkiej Brytanii i w Szwecji. Przejęcie firmy EURO-Leasing nie spowoduje żadnych zmian w strukturze spółki.

- Krótkie kanały decyzyjne i operacyjna elastyczność mają decydujące znaczenie dla sukcesu firmy zajmującej się wynajmem pojazdów. Dlatego też nie zamierzamy wprowadzać żadnych zmian do dzisiejszych struktur firmy EURO-Leasing i ingerować w jej dotychczasową samodzielność. Kompetencja EURO-Leasing stanie się jedynie dodatkowym produktem w palecie usług działu sprzedaży MAN, oferowanym w przyszłości także na nowych rynkach - stwierdza Frank Hiller, członek Zarządu MAN Truck & Bus AG, odpowiedzialny za pion Sprzedaż, Serwis i Marketing.

 Marka EURO-Leasing zostanie zachowana, a w krajach, w których firma MAN planuje w przyszłości rozpocząć lub poszerzyć swoją dotychczasową działalność w zakresie wynajmu pojazdów, usługi będą realizowane pod marką MAN Rental.

Źródło: MAN Truck & Bus AG

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL