VIATOLL - nowy system opłat drogowych w Polsce

VIATOLL - nowy system opłat drogowych w Polsce

Od 1 lipca 2011 r. winiety opłaty drogowej w Polsce zostaną zastąpione przez system elektronicznego poboru myta - ViaToll. Obowiązek uiszczania opłaty będzie nadal dotyczył każdego kierowcy poruszającego się po wskazanej sieci dróg płatnych pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony lub autobusem z liczbą miejsc powyżej 9.

UTA została wybrana operatorem kart flotowych, mającym obsługiwać płatności w nowym systemie. Oznacza to, że klienci UTA będą mogli bez problemu zarejestrować się w systemie i uiszczać opłaty za pośrednictwem kart UTA. Również firmy nie będące dotychczas klientem UTA, będą mogły zgłaszać się w celu rejestracji do systemu.

Start oficjalnej rejestracji do systemu ViaToll przewidywany jest na początek maja 2011 r. UTA już teraz uruchomiła na swojej stronie www.uta.pl formularz, przy pomocy którego można niezobowiązująco i bezpłatnie dokonać wstępnej rejestracji w nowym systemie elektronicznego poboru myta w Polsce - ViaToll. Nie tylko ułatwi to rejestrację w systemie po jej rozpoczęciu, ale także umożliwi uzyskanie bieżących informacji o wszelkich nowościach i szczegółach dotyczących nowego systemu.

Osoby, które zarejestrują się przez UTA będą miały możliwość otrzymywania faktur zbiorczych za przejazd płatnymi odcinkami dróg w Polsce z odroczonym terminem płatności. Aby korzystać z sieci dróg płatnych, objętych systemem ViaToll, należy obowiązkowo wyposażyć pojazd w małe, elektroniczne urządzenie pokładowe - ViaBox. Naliczanie opłat drogowych opiera się na systemie komunikacji pomiędzy urządzeniem pokładowym a bramami poboru. Dzięki ViaBox możliwe jest naliczanie w sposób elektroniczny należnej opłaty za przejazd drogami płatnymi. ViaBox może być używany tylko w jednym, konkretnym pojeździe, dla którego została dokonana rejestracja.

Polska to tylko jeden z wielu krajów, w których systemie opłat drogowych można rejestrować się za pośrednictwem UTA. Współpraca z UTA to również możliwość dokonywania opłat drogowych w całej Europie, w tym także rejestracji w elektronicznych systemach poboru opłat autostradowych. Doświadczenia zdobyte w innych krajach, np. w Austrii czy Czechach (gdzie także operatorem autostrad jest firma Kapsch) wykorzystamy z pewnością w Polsce, co przyczyni się niewątpliwie do szybkiej i profesjonalnej obsługi naszych obecnych i przyszłych klientów. Zapraszamy do rejestracji na WWW.UTA.PL

Źródło: UTA Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL