Ponad 200 osób i 60 samochodów

Ponad 200 osób i 60 samochodów

Ruszyła budowa ostatniego odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania od Rokietnicy do Swadzimia.

14 miesięcy i ponad 107 mln złotych to kwota za jaką zostanie zrealizowany w/w odcinek. Wykonawca firma SKANSKA S.A rozpoczęła budowę ponad 5 kilometrowego odcinka Zachodniej Obwodnicy Poznania.

Zakres prac obejmuje budowę : dwóch jezdni po dwa pasy ruchu w każdą stronę wraz z pasami awaryjnymi na łącznej długości ok. 5,3 km (od węzła Rokietnica do węzła Tarnowo Podgórne), węzła Poznań Kiekrz na przecięciu drogi wojewódzkiej nr 184 w miejscowości Kobylniki z drogą ekspresową nr S11, trzech obiektów inżynierskich, sieć dróg współistniejących (drogi dojazdowe, poprzeczne- ok. 7,00 km), urządzenia odwadniające i odprowadzające wody deszczowe, oświetlenie drogowe-27 masztów latarni, zabezpieczenia akustyczne, urządzenia bezpieczeństwa i organizacji ruchu.

Obecnie na budowie pracuje ponad 200 osób oraz ponad 60 jednostek sprzętu drogowego typu: koparki, spycharki, wozidła, walce, samochody transportowe. Wykonawca wykonuje prace ziemnie- odhumusowanie, dostarcza kruszywo z dwóch kopalni w Zajączkowie i Uścikowie, trwa wymiana gruntu w okolicy węzła Poznań-Kiekrz. Prowadzony jest stały nadzór archeologiczny nad robotami.

Prace w miejscu, w którym swoje siedlisko mają chronione prawem ślimaki, wykonawca zostawił na później dzięku czemu realizacja kontraktu przebiegać będzie zgodnie z harmonogramem. Obecnie czekamy na wydanie decyzji przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska. Na terenie budowanej drogi ekspresowej znajduje się ropociąg "Przyjaźń", który zostanie zabezpieczony w odpowiedni sposób przez Wykonawcę, pod korpusem drogi.

Wszystkie prace realizowane są zgodnie z harmonogramem a kierowcy już w przyszłym roku przed wakacjami będą mogli korzystać z całej ponad 27 kilometrowej Zachodniej Obwodnicy Poznania.


4trucks.pl / GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL