Red dot dla ładowarki kołowej Volvo L220G

Red dot dla ładowarki kołowej Volvo L220G

RedDot_Volvo_4T

Ładowarka kołowa Volvo L220G pobiła tysiące produktów zgłoszonych do tegorocznej edycji konkursu red dot. Ładowarka Volvo stanęła w jednym rzędzie obok Mercedesa SLS, Porsche 911 Targa czy I-Pada - laureatów konkursu red dot poprzednich edycji.

Nagroda red dot 2011 w dziedzinie wzornictwa honoruje wybitne projekty oraz zespoły projektowe stojące za pomysłem.  W tym roku do konkursu zgłoszono 4 433 produkty z 60 krajów świata. Ładowarka Volvo została zaklasyfikowana do kategorii pojazdy i właśnie w tej kategorii pokonała resztę stawki.
Volvo L220G należy do debiutującej w tym roku, nowej generacji ładowarek kołowych Volvo. Maszyna charakteryzuje się najwyższą wydajnością paliwową w tej klasie maszyn, do tego dochodzą: perfekcyjne wykonanie, ergonomia, komfort pracy operatora, zwiększone siły odspajania i podnoszenia. Jest to pierwsza maszyna tej klasy na rynku, która spełnia surowe normy emisji spalin wg normy STAGE IIIB.   

- Jesteśmy bardzo mile zaskoczeni otrzymaniem tak wyjątkowej i prestiżowej nagrody. Nagroda to wielkie wyróżnienie dla naszego zespołu, pokazuje ona, że tworzymy projekty maszyny najwyższej światowej klasy. Jesteśmy dumni, że kontynuujemy tradycję Volvo bycia liderami w dziedzinie wzornictwa przemysłowego najwyższej jakości - mówi Stina Nilimaa Wickström, dyrektor ds. Designu, Volvo Construction Equipment.

Ponad tysiąc zaproszonych gości ze świata designu, przemysłu i mediów będzie celebrować przyznanie nagród zwycięzcom 4 lipca 2011 w gmachu opery w Essen. Zwycięska ładowarka Volvo L220G będzie wystawiona podczas miesięcznej wystawy poprzedzającej galę. Muzeum zlokalizowane jest w miejscu wpisanym na listę światowego dziedzictwa w kompleksie kopalni Zeche Zollverein w Essen. Muzeum red dot gości największą stałą wystawę nowoczesnego wzornictwa na świecie.

Źródło:  Volvo

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL