Zmiany po tegorocznej weryfikacji oznakowania

Zmiany po tegorocznej weryfikacji oznakowania

Prawie półtora tysiąca miejsc na sieci dróg krajowych zweryfikowały służby drogowe GDDKiA, we współpracy z Policją podczas dorocznej weryfikacji oznakowania.

W tym roku na celowniku znalazły się ograniczenia prędkości. Do 15 czerwca zmiany zostaną wprowadzone w 406 miejscach.

Zmiany w lokalnych ograniczeniach prędkości na drogach krajowych to wynik przeprowadzonej przez pracowników GDDKiA oraz Policji weryfikacji oznakowania w zakresie obowiązywania znaku B-33. W 262 przypadkach prędkość dopuszczalną w stosunku do obowiązujących limitów podwyższono, 144 natomiast obniżono. Najczęściej potrzeba obniżenia aktualnie wyznaczonej prędkości dopuszczalnej dotyczyła sytuacji, w których na danym odcinku obowiązywała prędkość wynikająca z przepisów ogólnych, a wnioski z przeprowadzonej analizy nakazywały obniżenie jej do 70 km/h. Takich przypadków odnotowano 46. Najwięcej, bo 65 zmian, zarówno podwyższeń jak i obniżeń prędkości, dotyczyło dwóch dróg na terenie województwa wielkopolskiego: dk 92 oraz dk 11.

Obecnie trwa proces wynoszenia znaków z nowymi limitami prędkości w teren. Potrwa on do połowy czerwca.

GDDKiA zarządzając ruchem zgodnie z obowiązującymi przepisami dwa razy do roku dokonuje przeglądu istniejącego oznakowania na sieci dróg krajowych, co roku zwracając szczególną uwagę na inny aspekt oznakowania drogowego. W tym roku szczególną uwagę poświęcono ograniczeniom prędkości wyrażonym znakami B-33. Pracownicy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeprowadzając ten proces weryfikowali także uwagi wysyłane przez użytkowników dróg poprzez formularz kontaktowy - aplikację dostępną od końca lutego br w serwisie internetowym GDDKiA.


4trucks.pl / GDDKiA

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL