Razem bezpieczniej w szkołach

Razem bezpieczniej w szkołach

Razem_bezpieczniej__-_600
 
Po raz drugi Goodyear zachęca polskie szkoły do udziału w akcji Razem bezpieczniej w szkołach. Tegoroczna edycja ma na celu nie tylko poprawę bezpieczeństwa dzieci na drogach, ale również umożliwienie zbadania stanu technicznego pojazdów przewożących najmłodszych przez Inspektorat Transportu Drogowego lub Policję.

Akcja wraz z konkursem potrwa do 15 maja 2011 r. Aby wziąć w nim udział należy wejść na stronę profilu Goodyear Truck na Facebooku (http://www.facebook.com/GoodyearTruck), a następnie zgłosić szkołę lub zagłosować na jedną z tych, które są już zarejestrowane. Zwycięska szkoła, oprócz kamizelek oraz nagrody indywidualnej dla osoby, która ją zgłosi, zostanie odwiedzona przez przedstawicieli firmy Goodyear oraz służby mundurowe. Uczniowie tych szkół będą mogli poznać zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Nie zabraknie też nagród indywidualnych dla osób, które zgłosiły zwycięską  dwudziestkę.

- Poprawa bezpieczeństwa na drodze to wynik szeroko zakrojonych działań edukacyjnych. Chcemy uczyć młodych ludzi, jak rozsądnie poruszać się po drogach, ale również wyczulić rodziców i nauczycieli na stan techniczny pojazdów, które transportują ich dzieci oraz podopiecznych do szkoły, czy na wycieczki. Zbliża się okres wakacyjny i nie można tolerować w tym zakresie żadnych zaniedbań. Dlatego też zdecydowaliśmy, że w ramach akcji „Razem bezpieczniej w szkołach” należy umożliwić kontrolę pojazdów - powiedział Mirosław Kubicki, młodszy menedżer opon ciężarowych, rolniczych i przemysłowych Grupy Goodyear Polska.

W pierwszej edycji konkursu firma Goodyear rozdała 3 tysiące kamizelek odblaskowych, które przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa uczniów. W tej odsłonie, Goodyear przekaże szkołom kolejne 2 tysiące. W ubiegłorocznej akcji wzięło udział niemal 40 szkół podstawowych w całym kraju oraz setki fanów Goodyeara na Facebooku. Zwycięzcą została Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Radomiu. Została ona  bardzo dobrze odebrana wśród uczestników - uczniów oraz przedstawicieli Policji i dyrekcji szkół.

W profilu pod nazwą Goodyear Truck obok konkursu, miłośnicy pojazdów ciężarowych, motoryzacji i klienci Goodyeara znajdą informacje o produktach, ciekawostki z życia firmy, branży transportowej, a także porady i wskazówki dotyczące opon ciężarowych oraz ich prawidłowego użytkowania. Na swoich profilach Goodyear promuje także bezpieczną i rozsądną jazdę. Goodyear jest jednym z największych producentów opon na świecie, z centralą w Akron, w stanie Ohio, USA. Firma wytwarza opony, wyroby gumowe oraz środki chemiczne w ponad 57 zakładach w 23 krajach. Swoją działalność prowadzi w większości krajów świata. W Polsce firma oferuje opony takich marek, jak: Goodyear, Dunlop, Fulda, Sava i Dębica. Jest także głównym akcjonariuszem Firmy Oponiarskiej Dębica S.A.

Źródło:  Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL