Targi Bauma 2013: światowa premiera opony przemysłowej EV-4C Goodyeara

Targi Bauma 2013: światowa premiera opony przemysłowej EV-4C Goodyeara

Nowa opona do mobilnych suwnic oferuje wysoką wydajność i stabilność w każdych warunkach.

Goodyear wprowadza nową oponę radialną do zastosowań przemysłowych. Goodyear EV-4C, oferująca wysoki stopień stabilności i niski koszt eksploatacji na godzinę, została przedstawiona na odbywających się w Monachium 30. Międzynarodowych Targach Maszyn Budowlanych, Materiałów Budowlanych, Maszyn Górniczych, Pojazdów Budowlanych i Sprzętu Budowlanego Bauma 2013.

Opony Goodyear EV-4C przeznaczone są przede wszystkim do mobilnych suwnic wykorzystywanych w większości portów na świecie. Opona wyróżnia się innowacyjnym - zaprojektowanym przy użyciu komputerowego projektowania - bieżnikiem, który redukuje wibracje, co przekłada się na komfort operatora i równomierne zużycie opony. Nylonowe wzmocnienia ścian bocznych zmniejszają ryzyko uszkodzeń wskutek uderzeń, zapobiegając kosztownym przestojom w pracy maszyny. Inne ulepszenia to między innymi wzmocnienia podkładu oraz karkasu dla większej stabilności i wydajności. Rzeźba bieżnika zapewnia wysoki poziom trakcji i dobre parametry hamowania na mokrej nawierzchni. Bardzo głęboki bieżnik wydłuża życie opony, a tym samym zmniejsza koszt eksploatacji na godzinę. Goodyear EC-4C to opona bezdętkowa, dostępna w dwóch rozmiarach: 16.00R25 i 480/95R25.

- Dzięki solidnej konstrukcji oraz większej stabilności i wydajności, nowa opona to atrakcyjna oferta dla operatorów. Obsługa kontenerów, szczególnie załadunek i rozładunek statków, to często praca odbywająca się w ścisłych ramach czasowych. Szybkość i wydajność są dwoma najważniejszymi czynnikami w obsłudze kontenerów, a nowa opona pomaga osiągać dobre rezultaty w obu tych obszarach - powiedział Octavian Velcan, dyrektor zarządzający działu opon OTR Goodyear w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

EV-4C to najnowsze uzupełnienie kompleksowego asortymentu opon Goodyeara do zastosowań portowych i przemysłowych. Linia opon radialnych EV obejmuje sześć produktów przeznaczonych do obsługi kontenerów i innych zastosowań. Opony zaprojektowano specjalnie pod kątem przenoszenia dużych obciążeń przy zachowaniu wysokiej stabilności, długiej żywotności bieżnika i niskiego kosztu eksploatacji na godzinę, możliwemu dzięki specjalnej mieszance bieżnika.


4trucks.pl / Goodyear Dunlop Tires Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL