DAF CF w wersji FAX

DAF CF w wersji FAX

DAF_CF_Mlekpol

Firma DBK, autoryzowany dealer DAF z północnej Polski, dostarczyła pierwsze w historii podwozie 8x2. DAF FAX CF85 410 został zabudowany niezwykle nowoczesną cysterną do zbiórki mleka produkcji WAM Sianów. Cysterna ma 4 komory po 5 tys. litrów, nowoczesny system pomp i automatyczne próbkowanie.


Konfiguracja 8x2 z trzema osiami skrętnymi jest doskonałym wyborem ze względu na łatwość manewrowania oraz oszczędność w ogumieniu. Jerzy Laguna szacuje, że dzięki 3 osiom skrętnym osiągnie maksymalny możliwy przebieg na ogumieniu, pomimo bardzo częstych manewrów, ponieważ w FAX-ie nie występuje zjawisko "znoszenia" opon. Jest to jedna z nielicznych konfiguracji pojazdów wieloosiowych, spełniających regułę Ackermanna. Ponieważ istnieje możliwość chwilowego dociążenia osi napędowej nawet do 15 ton, FAX CF85 doskonale radzi sobie również na nieutwardzonych nawierzchniach, których w dalszym ciągu jest sporo w północno-wschodniej Polsce. Niezwykle ważną cechą DAF FAX CF85 jest konstrukcja zawieszenia, które zapobiega tzw. "wstrząśnięciu" mleka. W ten sposób zapewniona jest możliwość dostarczenia surowca o najwyższej możliwej jakości wprost do zakładów mleczarskich.

Właściciel nowego DAF-a CF podkreśla niezwykle niskie koszty eksploatacji pojazdu, wysoką ładowność wynikającą z niskiej masy własnej oraz bardzo wysoką odporność na uszkodzenia, o które nietrudno w wąskich drogach Pojezierza Augustowskiego. Kierowcy pracujący w przedsiębiorstwie zgodnie twierdzą, że jest to najwygodniejsza kabina ze wszystkich pojazdów, jakimi mieli okazję jeździć. Spędzają oni w pojeździe w sumie ponad 14 godzin dziennie i tysiące razy wsiadają i wysiadają z kabiny. Stąd też bardzo docenili łatwość wejścia i wyjścia, kompaktową kabinę ułatwiającą manewrowanie w ciasnych podwórkach.

Przedsiębiorstwo Jerzego Laguny, który zakupił DAF-a CF, jest podwykonawcą Spółdzielni Mleczarskiej "MLEKPOL". To największa polska spółdzielnia mleczarska, w skład której wchodzi siedem zakładów przetwórczych: w Grajewie, Kolnie, Mrągowie, Sejnach, Augustowie, Zambrowie i Bydgoszczy. Jest m.in. producentem popularnych i cenionych na rynku marek: "łaciate" i "Milko" oraz liderem w produkcji mleka UHT, posiadając około 35% udziału w rynku tego mleka w kraju.
Znaczną część produkcji SM "MLEKPOL" przeznacza na eksport wysyłając swoje wyroby do niemalże wszystkich krajów świata. Trafiają one do państw Unii Europejskiej, Afryki oraz Dalekiego Wschodu.


Źródło: DAF Trucks Polska

 

 


Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL