TSL Biznes - wydanie kwietniowe

TSL Biznes - wydanie kwietniowe

TSLBiznes2010_04

W kwietniowym wydaniu miesięcznika TSL Biznes przeczytamy m.in.:


Tajniki skutecznej logistyki
Kompleksowa obsługa jako szansa na długoterminową współpracę między klientem a operatorem logistycznym - to temat, który stał się przedmiotem wystąpienia firm Ponetex Logistics oraz Pepco Poland na konferencji "Logistyka wokół nas".

Logistyka narażona na niebezpieczeństwa
Ocenia się, że nawet połowa wszystkich przestępstw przeciwko mieniu dotyczy sektorów TSL i wysokich technologii. Dlatego też przedstawiciele firm należących do koncernu transportowo-logistycznego DSV spotkali się w słoweńskim Kranj na pierwszym Kongresie ds. Bezpieczeństwa.

Operator pomoże wejść na nowe rynki
Celem każdego przedsiębiorstwa jest wzrost sprzedaży, podnoszenie efektywności działania, maksymalizacja zysku i poszerzanie grona klientów. Jak to osiągnąć, a przy okazji szybko reagować na zmiany zachodzące w gospodarce polskiej i światowej? Z pomocą idzie zmieniająca się oferta operatorów logistycznych.

Dostawy gwarantowane
Celem wszystkich działań logistycznych jest jak najlepsze zaspokojenie zapotrzebowania sklepów, a co za tym idzie, klientów kupujących produkt finalny. W logistyce panuje fundamentalna "zasada trzech" - tj. na czas, w dobrej cenie i w dobrej jakości. Równie ważne jest także zapewnienie ciągłości dostaw, dlatego też Carrefour wdrożył projekt dostaw gwarantowanych, opracowany na potrzeby sieci na całym świecie. Ma on na celu usprawnienie procesów magazynowych, a także zapewnienie najwyższych standardów jakości dostaw.

Ruszył jeden z największych projektów ERP na rynku polskim
Firma AB S.A., dystrybutor IT i elektroniki użytkowej podjął decyzję o wprowadzeniu najnowszej wersji aplikacji wspomagającej kompleksowe zarządzanie przedsiębiorstwem QAD Enterprise Applications. Umowa daje podstawy do realizacji jednego z największych projektów wdrożeniowych systemu klasy ERP w Polsce w 2010 r.

Jak wybrać firmę kurierską dostosowaną do naszych potrzeb?
Każdy przedsiębiorca, sprzedając towar wraz z usługą transportu, pragnie uczynić swoją ofertę najatrakcyjniejszą zarówno pod względem jakości obsługi, jak i ceny. Jeśli wysyłany ładunek tworzą przesyłki o wadze jednostkowej do 31,5 kg, najrozsądniejsze pod względem czasowym i kosztowym będzie wysłanie ich w trybie ekspresowym jedną z firm kurierskich. Jednak jak wybrać najlepsze rozwiązanie spośród dość szerokiej oferty usług kurierskich? Przedstawiamy kilka praktycznych rad, które okażą się pomocne w tym wyborze.

Podniebny fracht leczy rany po kryzysie
Lotnicze przewozy towarowe, podobnie jak cała branża lotnicza, boleśnie odczuły skutki kryzysu, który zaczął nękać globalną gospodarkę w trzecim kwartale 2008 r. i trwał właściwie przez cały następny rok. Wielkość ładunków przewożonych na trasach międzynarodowych drogą powietrzną spadła w 2009 r. o około 10%, a dochody o ponad 25% - do poziomu najniższego od 50 lat. Pierwszy kwartał 2010 r. przyniósł jednak drobne powiewy optymizmu.

Koniec kryzysu? Nowe lokomotywy towarowe na polskich torach
W ostatnim czasie na polskich torach pojawiły się kolejne nowoczesne lokomotywy towarowe. Co ciekawe, do eksploatacji wprowadziła je nie tylko Lotos Kolej, ale także spółka pasażerska - Przewozy Regionalne...

Hybrydowy system opłat to najlepsze rozwiązanie
Z Michaelem Gschnitzerem, dyrektorem ds. globalnej sprzedaży w Kapsch TrafficCom AG rozmawia Elżbieta Haber.

Inspektorzy mają nową broń

Inspektorzy Transportu Drogowego otrzymają do dyspozycji "nową broń" pomocną w ich codziennej pracy. Nowa wersja komputerowego systemu Centralnej Ewidencji Naruszeń pomoże w szybszym i skuteczniejszym przeprowadzaniu kontroli. Pod koniec lutego w siedzibie Inspektoratu Transportu Drogowego odbyło się posiedzenie Społecznej Rady Konsultacyjnej przy Głównym Inspektorze, poświęcone prezentacji i konsultacjom nowej wersji systemu.

Pierwsze zwiastuny poprawy
60 tysięcy aktualnych ofert frachtów i przestrzeni ładunkowych z całej Europy oraz prawie 200 tysięcy aktywnych użytkowników - takie wyniki zanotowała popularna giełda ładunkowa Trans na początku marca. Przedstawiciele giełdy przekonują, że te dane potwierdzają tylko opinie wielu obserwatorów branży TSL o powolnym uspokajaniu się rynku i stopniowej poprawie koniunktury w branży.

Gdzie parkować, czyli o kradzieżach w transporcie towarów
O tym, gdzie parkować w czasie transportu towaru, z pewnością przewoźnicy wiedzą dużo, a na pewno jeszcze więcej wiedzą sami kierowcy. Nie będę więc wskazywał lub sugerował miejsc, w których może parkować tabor ciężki, ale skoncentruję się nad tym, gdzie parkować, żeby być w zgodzie z warunkami ubezpieczenia OC przewoźnika.


www.tsl-biznes.pl

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL