Iveco zdobyło tytuł Producenta Roku 2011

Iveco zdobyło tytuł Producenta Roku 2011

Iveco_4T

Partnerstwo na Rzecz Pojazdów o Niskiej Emisji Dwutlenku Węgla przyznało Iveco prestiżową nagrodę Producent Roku 2011 pojazdów ciężkich o niskiej emisji CO2. Nagroda, sponsorowana przez brytyjskie Stowarzyszenie Transportu Drogowego, została wręczona gali Mistrzów Niskiej Emisji Dwutlenku Węgla, która odbyła się w listopadzie br. w Instytucje Inżynierów Mechaników w Westminster w Londynie.

Jury konkursu orzekło, że Iveco w pełni zasługuje na wygraną, gdyż stworzyło wiele technologii o niskiej emisji dwutlenku węgla, zastosowanych w całej gamie pojazdów użytkowych z silnikami napędzanymi CNG, pojazdów z napędem elektrycznym i pojazdów z napędem hybrydowym. Jury pochwaliło również Iveco za aktywne wsparcie na rzecz wprowadzania w życie nowych technologii poprzez innowacyjne akcje promocyjne i odniosło się tutaj w szczególności do udanej premiery nowego ciągnika siodłowego ECOSTRALIS.

- Bardzo się cieszymy z otrzymania tej nagrody, gdyż niewątpliwie stanowi ona uznanie dogłębnej fachowej wiedzy Iveco w zakresie niskiej emisji dwutlenku węgla przez pojazdy użytkowe, która nie ma sobie równych. Ponadto nagroda ta stanowi uznanie faktu, że od połowy lat dziewięćdziesiątych XX wieku Iveco cały czas ponosi duże nakłady inwestycyjne na paliwa alternatywne i obecnie ma w swojej ofercie handlowej na rynku europejskim w segmencie powyżej 3,5 tony więcej pojazdów napędzanych alternatywnymi paliwami niż jakikolwiek inny producent- Martin Flach, dyrektor ds. Produktów w spółce Iveco United Kingdom.

Od wielu lat Iveco inwestuje w jasno zdefiniowaną dwutorową strategię minimalizacji emisji CO2 przez pojazdy użytkowe. Oprócz inwestycji w paliwa alternatywne oraz systemy napędowe Iveco nieustannie doskonali silniki Diesla. W styczniu 2011 r. swoją premierę w segmencie ciężkim miał ECOSTRALIS - zaliczany przez Iveco do najbardziej ekologicznych i najmniej emitujących pojazdów z segmentu ciężkiego, napędzanych silnikiem Diesla i dostępnych na rynku.

W czasie uroczystości rozdania nagród Iveco odniosło jeszcze dalsze sukcesy, gdyż jego główny klient Coca-Cola Enterprises oraz dostawca paliw Gasrec, wspólnie otrzymali tytuł zwycięzcy w kategorii Inicjatywa Roku 2011 w Dziedzinie Paliw Kopalnych. W przypadku Coca-Cola Enterprises, uznano za sukces wdrożenie idei odpowiedzialnego biznesu oraz zasad zrównoważonego wzrostu w bieżącej działalności. W ramach tych działań Coca-Cola Enterprises wprowadziła surowy wymóg stosowania sprężonego biometanu w podwoziach Iveco Stralis. Paliwo to jest dostarczane przez Gasrec, rekomendowanego przez Iveco dostawcę gazu ziemnego w Wielkiej Brytanii.

Źródło Iveco Poland

 

 

 

 

 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL