OC – nie trzeba przepłacać

OC – nie trzeba przepłacać

Jak wynika z rozmaitych statystyk Polska zajmuje szóste miejsce w Unii Europejskiej pod względem ilości zarejestrowanych w naszym kraju pojazdów.

Liczba samych samochodów osobowych przekroczyła w 2013 roku osiemnaście milionów sztuk. Do tego trzeba jeszcze dodać około trzech milionów ciężarówek. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa wszystkie pojazdy poruszające się po drogach muszą posiadać ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej – popularnie oc. Za brak tego ubezpieczenia właściciel może zostać ukarany dotkliwą karą pieniężną.

Są zatem sankcje finansowe i jest dosyć powszechna świadomość, że szkody powstałe w wyniku wypadku spowodowanego przez nieubezpieczonego kierowcę będą musiały zostać pokryte z jego własnych środków. Mimo to po polskich drogach porusza się około 250 tysięcy pojazdów, które ubezpieczenia nie posiadają. Podstawowa przyczyna tego stanu leży w kwocie jaką trzeba rokrocznie wyasygnować na wykupienie lub przedłużenie polisy.

O ile jednak wykupienie polisy oc jest obowiązkowe, to obciążenie domowego budżetu z tego tytułu nie musi być bardzo dotkliwe. Na rynku działa wiele towarzystw ubezpieczeniowych, które ostro walczą ze sobą o klientów, a podstawowym narzędziem w tej walce jest oferowana cena, jako że każdy kierowca chciałby wybrać możliwie najtańsze oc. I w tym miejscu powstaje pewien kłopot, ponieważ każda firma ubezpieczeniowa zapewnia w reklamach i poprzez swoich agentów, że najtańsze oc, to jest właśnie to, które ona proponuje.

Ten kłopot można w prosty sposób rozwiązać. Obecnie do dyspozycji kierowców oddane są bardzo użyteczne narzędzia internetowe, czyli porównywarki oc. Pozwalają one wybrać rzeczywiście najtańsze oc na rynku. Wystarczy w porównywarce wypełnić kilka prostych rubryk dotyczących pojazdu i jego właściciela, aby w efekcie uzyskać informację o cenach odpowiedniej polisy, dostępnych ulgach i możliwościach ratalnej spłaty w wielu towarzystwach ubezpieczeniowych. Nie trzeba już mozolnie sprawdzać poszczególnych ofert, dzwonić do agentów lub odwiedzać punkty pośrednictwa. Wystarczy kilka minut spędzonych przed domowym komputerem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL