10 lat LeasePlan w Polsce

10 lat LeasePlan w Polsce

LeasePlan_Fleet_Management_-_600

LeasePlan Fleet Management obchodzi 10-lecie działalności na polskim rynku. W tym czasie firma wywalczyła sobie stałe miejsce w ścisłej czołówce sektora CFM. Obecnie we flotach firmy jeździ już przeszło 16 tys. samochodów i  ponad 600 klientów.

LeasePlan Fleet Management jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm branży Car Fleet Management. Zgodnie z danymi Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów (PZWLP) LeasePlan posiada największa liczbę pojazdów w FSL (pełnym wynajmie długoterminowym) oraz FM (wyłącznym zarządzaniu flotą). Udział LeasePlanu w całości rynku sięga obecnie około 11 proc.

- Firma rozpoczęła swoją działalność w Polsce w kwietniu 2001 r. Dla LeasePlan był to przede wszystkim okres adaptowania i przenoszenia do polskich realiów globalnego know-how oraz nowoczesnych narzędzi zarządzania flotą, zaczerpniętych z międzynarodowych struktur firmy. To było duże wyzwanie.  Mieliśmy okazję obserwować rozwój rynku polskiego rynku od samego początku. Wsparci doświadczeniami i wiedzą zaczerpniętą z międzynarodowych struktur firmy obecnej w 31 krajach, byli w stanie wskazać analogie w ewolucji polskiej branży CFM w stosunku do rynków zachodnioeuropejskich, które przechodziły te same etapy rozwoju, tyle że 20-30 lat wcześniej  -  mówi Sławomir Wontrucki, Prezes Zarządu LeasePlan Fleet Management.

Rok po wejściu na polski rynek firma podpisała pierwszy duży kontrakt z Carlsberg Polska. W 2003 r. po polskich drogach jeździło już tysiąc samochodów pozostających pod opieką LeasePlan. Po 5 latach było to już 5 tysięcy.

- Myślę, że naszym największym atutem są wysokie wskaźniki satysfakcji klientów, wynikające z kompleksowości i wysokiej jakości usług. Trzeba tutaj powiedzieć wyraźnie, że nie jesteśmy najtańszą firmą na tym rynku, ale za to z pewnością możemy poszczycić się jedną z najlepszych relacji jakości naszej obsługi, do jej ceny. I właśnie to doceniają nasi klienci  – mówi Artur Sulewski, Dyrektor Handlowy LeasePlan Fleet Management.

Firma kładzie szczególny nacisk na komunikację z odbiorcami  ich usług, cenne są również opinie  korzystających na ten temat, ponieważ priorytetem jest  ciągłe doskonalenie oferty co dokonuje się na 2 sposoby.  Poprzez wprowadzanie nowych produktów, jak i poprzez udoskonalanie już istniejących, dotyczy to także procedur wewnętrznych, na których opiera się praca całego naszego zespołu. Wdrożono również  rozwiązania  BPM Metastorm, które stały się platformą wszystkich działań i procesów w ramach LeasePlanu. Za przykład może tutaj posłużyć nowy system zgłaszania reklamacji, zaprojektowany i wdrożony w oparciu o Metastorm, którego funkcjonalność pozwala lepiej monitorować i szybciej rozwiązywać zgłoszenia klientów i dostawców. Dla LeasePlanu równie istotne, jak zadowolenie klientów, jest satysfakcja pracowników.

-Tutaj są ludzie, którym po prostu chce się przychodzić do pracy. To wspaniała ekipa i fantastyczne środowisko. Pogoda ducha, umiejętność podejmowania decyzji, innowacyjność, kreatywność, chęć podejmowania ryzyka, a jednocześnie lojalność i bycie konsekwentnym - taki właśnie jest zespół LeasePlan, z którego jestem bardzo dumny. Od 9 miesięcy jestem też odpowiedzialny za czeski oddział LeasePlanu, jestem tam trzy dni w tygodniu. Z całym zaufaniem oddaję więc zarządzenie w ręce mojego zespołu. To zaufanie to mój największy sukces - podsumowuje Sławomir Wontrucki.

Źródło:  LeasePlan Fleet Management (Polska)

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL