Konkurs Kierowców Scania

Konkurs  Kierowców Scania

W 2012 r. po raz piąty z rzędu wystartuje największy na świecie konkurs kierowców samochodów ciężarowych - umiejętności uczestników ponownie zostaną wystawione na próbę. Dotychczas w Konkursie Kierowców Scania wzięło udział ponad 100 000 kierowców samochodów ciężarowych z całego świata, co czyni z niego największe na świecie tego typu przedsięwzięcie.

Piąta edycja, zaplanowana na  2012 r. , odbędzie się w ponad 40 krajach. Ekonomiczna i bezpieczna jazda, praktyczny sprawdzian umiejętności na placu manewrowym, a także wiedza na temat technik mocowania ładunków to zaledwie część zadań, z jakimi będą musieli poradzić sobie kierowcy, by odnieść sukces w Konkursie.

Z raportu Parlamentu europejskiego pt. Niedobór wykwalifikowanego personelu w branży transportu drogowego, wynika, że w ciągu następnych kilku lat zapotrzebowanie na wykwalifikowanych kierowców zawodowych będzie się utrzymywało na wysokim poziomie. Raport proponuje szereg sposobów rozwiązania tego problemu, takich jak poprawa wizerunku branży oraz zwiększanie umiejętności i kwalifikacji kierowców. Poszukiwania najlepszego na świecie kierowcy samochodu ciężarowego rozpoczną się w grudniu tego roku, gdy kandydaci z całego świata zostaną zaproszeni do zgłaszania się do Konkursu Kierowców Scania 2012.

- Celem Konkursu jest zwiększenie zainteresowania, a w konsekwencji przyciągnięcie jak największej liczby kierowców, których zawód stał się w ostatnich latach niezwykle wymagającą profesją. Przygotowując się do Konkursu, kierowcy doskonalą swoje umiejętności, w wyniku czego wzrasta poziom bezpieczeństwa na drogach i maleje negatywny wpływ transportu na środowisko naturalne -  mówi Erik Ljungberg, wiceprezes Scania Corporate Relations.

Źródło: Scania Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL