Marzenia Tesli

Marzenia Tesli

Tesla, najwybitniejszy wynalazca świata miał marzenie. Udostępnić ludzkości darmową energię elektryczną.

Niestety założenia te się nie zrealizowały. Jednak myśl i patent tego wybitnego człowieka wykorzystuje motoryzacja, a bardziej szczegółowo firma Tesla Motors, ze swoim modelem Roadster, który na początku porównywano do takich innowacji jak samochód hybrydowy hondy - crz.

Marka z perspektywami
Osiągi Roadstera są zdumiewające. Przyśpiesza do setki w mniej niż cztery sekundy, a zasięg jazdy na jednym ładowaniu to lekko ponad czterysta kilometrów. Tesla Motors wykorzystuje elektryczne silniki już nie tylko jako składnik manii ekologicznej. Uważa je za alternatywę, o wiele lepszą od standardowych mechanizmów benzynowych. Kluczowe modele marki tzn. Roadster, X i S zachwycają designem, funkcjonalnością. Niestety przeciętna cena auta waha się w granicach od dwustu do trzystu tysięcy złotych.

Nowoczesne potrzeby
Rozwój technologii elektrycznych silników popierają nowoczesne państwa. Stany Zjednoczone oferują kierowcom ulgi podatkowe. Podobnie robi Anglia. W najnowszych rankingach innowacyjności Tesla Motors zgarnia zaszczytne, pierwsze miejsca. Produkcja aut nie nadąża z popytem na nie. Właściciele przedsiębiorstwa wywodzą się z Doliny Krzemowej. Posiadają precyzyjną wiedzę technologiczną. Zachowują patenty w tajemnicy. Krytycznym punktem dla rozwoju silników elektrycznych jest rozbudowanie infrastruktury uzupełniającej baterię silników. Tesla Motors zgodnie z ideą swojego mistrza zamierza wdrożyć do produkcji tani samochód miejski, którego cena nie przekroczy stu tysięcy złotych, a wraz ze wzrostem konkurencyjności zacznie się obniżać.

Na zakończenie
Założenia Tesli o darmowej energii zaczynają powoli pojawiać się w świecie motoryzacji. Tesla Motors ma akcje na nowojorskiej giełdzie, a ich wartość powiększyła się od debiutu trzykrotnie. Inwestorzy wierzą w powodzenie przedsięwzięcia, jakim jest udoskonalenie silników elektrycznych dla mas.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL