Dekada bezpieczeństwa drogowego - 2011-2020

Dekada bezpieczeństwa drogowego - 2011-2020

bezpieczenstwo_-600

Jean-Dominique Senard, Dyrektor Zarządzający Grupy Michelin, podpisał Światowe Zobowiązanie do Poprawy Bezpieczeństwa Drogowego - Global Road Safety Commitment, aby wspierać Dekadę Działania na Rzecz Bezpieczeństwa Drogowego (2011-2020) promowaną przez ONZ. Data podpisania tego dokumentu zbiegła się z rozpoczęciem tej globalnej akcji.

Każdego roku na świecie w wypadkach drogowych ginie ok. 1,3 mln osób. Zdaniem ekspertów jeśli rządy i prywatne organizacje nie podejmą skoordynowanych działań, wypadki drogowe staną się piątą największą przyczyną zgonów na świecie w 2030 r. Grupa Michelin, która od ponad 40 lat jest zaangażowana w poprawę bezpieczeństwa na drogach, zobowiązuje się w Deklaracji do podnoszenia świadomości społecznej dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Jednym z takich działań prowadzonych przez Michelin jest kampania Fill Up With Air, prowadzona od 2003 r., która polega na edukowaniu kierowców o znaczeniu utrzymywania prawidłowego ciśnienia w oponach. W Polsce Michelin organizuje tę akcję pod hasłem Ciśnienie pod Kontrolą. Kolejnym działaniem jest europejski program ROSYPE - Road Safety for Young People in Europe, który został uruchomiony w 2009 r. i ma zwiększać świadomość bezpieczeństwa drogowego wśród młodych Europejczyków. Celem programu jest zmiana zachowań najmłodszych użytkowników dróg.

W tym roku, w czerwcu w ramach programu ROSYPE w Polsce odbędzie się kampania edukacyjna Spokojna Głowa w Kasku, która obejmie dzieci w wieku od 6 do 12 lat. W kilkudziesięciu warszawskich i olsztyńskich szkołach podstawowych odbywają się lekcje dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach. Finałem kampanii Spokojna Głowa w Kasku będą Rajdy Rowerowe Junior Bike, zorganizowane 5 i 12. 06. -  najniebezpieczniejszego miesiąca dla rowerzystów - w Warszawie i w Olsztynie. W Rajdach Rowerowych Junior Bike weźmie udział 3 500 dzieci w wieku 6-10 lat.  Michelin angażuje się również w programy prowadzone przez Global Road Safety Partnership -GRSP, w szczególności pięcioletnie projekty pilotażowe wprowadzone w Chinach, w krajach Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej, Indiach i Brazylii.

Źródło: Michelin Polska

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL