KH-KIPPER - 15 lat sukcesu

KH-KIPPER - 15 lat sukcesu

Dokładnie 15 lat temu w styczniu 1997 roku, we współpracy z holenderską firmą produkującą wywrotki, pan Konstanty Kamionka, z gronem współpracowników, wyprodukował swoją pierwszą wywrotkę. Tak zapoczątkowano działalność firmy KH-KIPPER, która dziś jest znanym producentem zabudów wywrotek, przyczep i naczep niskopodwoziowych.


Dzięki wysokiej staranności wykonania firma stopniowo zdobyła nowe rynki zbytu. Zainteresowanie stosunkowo niedrogim, a zarazem wysokiej jakości sprzętem specjalistycznym, zaowocowało ogromnym wzrostem liczby zamówień.

Dzięki własnemu działowi konstrukcyjnemu zabudowy produkowane w KH-KIPPER już od początkowych faz uwzględniają potrzeby zamawiającego poprzez dobranie specyfikacji wywrotek do indywidualnych parametrów technicznych i przeznaczenia pojazdu. Biuro konstrukcyjne KH-KIPPER zajmuje się oni zarówno projektowaniem nowych, jak i udoskonalaniem istniejących już produktów.


konstanty andrzej-kamionka- Zamiast naśladować innych staramy się wyznaczać nowe trendy w branży - mówi Konstanty Kamionka, prezes KH-KIPPER Sp. z o. o.

- W nadchodzących latach będziemy kontynuować sprzedaż i produkcję zabudów, przyczep i naczep "szytych na miarę" indywidualnych potrzeb naszych klientów - dodaje Andrzej Kamionka, w-ce prezes KH-KIPPER sp. z o.o.

Wszystkie prace związane z wycinaniem elementów i spawaniem wykonywane są przez firmę we własnym zakresie. Firma dysponuje specjalistycznymi maszynami do cięcia i gięcia stali oraz robotem spawalniczym. Firma posiada, nieodzowne w tej branży, własną lakiernię i śrutownię.

W Kajetanowie znajduje się również serwis. Dział serwisu zajmuje się naprawami gwarancyjnymi i pogwarancyjnymi, przeglądami okresowymi zabudów (za dopłatą istnieje możliwość dojazdu do klienta), reklamacjami (szybka reakcja - 48 godzin od zgłoszenia) oraz sprzedażą części zamiennych do zabudów KH-KIPPER. Mobilny serwis jest w stanie dotrzeć do klienta w dowolne miejsce w kraju i za granicą. Usługi wykonywane są też w sieci autoryzowanych stacji serwisowych. Serwis w Kajetanowie ma autoryzację takich firm jak HMF, Hyva i Haldex.

KH-KIPPER zabudowy KH-KIPPER wywrotki KH-KIPPER MANTrochę historii
W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku KH-KIPPER w 2000 roku przedstawił własnej konstrukcji wywrotkę trójstronną z burta otwierana hydraulicznie. Ukłonem w stronę klientów przewożących materiały wilgotne i masę bitumiczną był hit 2003 roku  zabudowa tylnozsypowa HALF-PIPE typu rynna (bez użebrowania wzmacniającego). Jej konstrukcja oparta została na połowie walca przez co uzyskano powierzchnię wewnętrzną półokrągłą, która minimalizuje przyleganie przewożonego materiału. Zabudowę cechuje niska masa własna, a co za tym idzie większa ładowność.

KH-KIPPER 2004Ciągły wzrost zamówień wymógł także rozbudowę infrastruktury firmy. W 2003 roku została uruchomiona produkcja na nowej hali produkcyjnej. Kolejna rozbudowa zakładu rozpoczęła się w 2005 roku. Rozpoczęto wtedy budowę kolejnej trzeciej już hali produkcyjnej o powierzchni 2500 m2, natomiast w roku 2007 KH-KIPPER rozpoczęło produkcję zabudów w nowym zakładzie w Skarżysku.

W roku 2006 KH-KIPPER zwiększyła sprzedaż produktów na rynki wschodnie szczególnie na Ukrainę i Rosję.

Produkcja w 2007 roku przekroczyła 1000 sztuk, a w 2008 - 1500 sztuk. Przyczyniło się do tego wiele KH-KIPPER 2007czynników m.in. staranne wykonanie zabudów oraz solidna konstrukcja gwarantująca bezproblemową eksploatację.

Wraz z rosnącym zapotrzebowaniem na specjalistyczne pojazdy budowlane firma KH-KIPPER prezentuje corocznie nowe rozwiązania konstrukcyjne spełniające najbardziej wyszukane potrzeby klienta. W 2008 roku dział konstrukcyjny KH-KIPPER opracował nową wersję zabudowy HALF-PIPE o poprawionej funkcjonalności, większym bezpieczeństwie i wygodzie pracy kierowcy, mniejszej masie i łatwiejszej produkcji.

kh-kipper naczepaLata 2009-2010 to czas nowych produktów. KH-KIPPER wzbogaciło swoją ofertę o przyczepy niskopodwoziowe do przewozu maszyn, wywrotki ze skrzyniami aluminiowymi, przyczepy specjalistyczne, zabudowy na podwozia 3,5 - 6,5 t DMC oraz powróciło do wcześniej oferowanych produktów: zabudów skrzyń stałych, przyczep skrzyniowych i hakowców, naczep niskopodwoziowych, przyczepy kłonicowe do transportu dłużycy. W 2009 roku za nowy model zabudowę-wywrotki z lewą burtą hydrauliczną W2H I hydraulicznie sterowanym dachem aluminiowym firma otrzymała dyplom Targów Autostrada-Polska w Kielcach. oraz nagrodę Ministra Infrastruktury na Targach Infrastruktura w Warszawie.

Zmodernizowaną wywrotkę W2H charakteryzuje uproszczenie konstrukcji, które ułatwiło produkcję oraz skutkowało zmniejszeniem masy zabudowy o około 200 kg, co w konsekwencji przekłada się na zwiększenie ładowności.
W zabudowie udało się również zwiększyć szerokość wewnętrzną do 2410mm co jest ważne przy transporcie palet. W nowej wersji zabudowy zamiast stosowania plandeki istnieje możliwość montażu nowoczesnego systemu przykrycia ładunku, jakim jest hydraulicznie otwierany dach aluminiowy. W nowym rozwiązaniu dach składa się tylko na prawą burtę, która jest stała. Dzięki temu lewa burta zostaje wolna do łatwego rozładunku i załadunku bez obawy o uszkodzenie elementów dachu.

W 2011 roku uzupełniono ofertę produktów o własnej produkcji urządzenia hakowe na 2-osiowe podwozia samochodów ciężarowych przystosowane do transportu kontenerów KP7, nową linię zabudów 2- i 3-stronnych z burtą hydrauliczną hydroboard, 4-osiowe przyczepy niskopodwoziowe z obrotnicą, przyczepy kłonicowe do transportu dłużycy (słupy energetyczne, rury).
W tym też roku swoją premierę w Moskwie miała nowa wywrotka tylnozsypowa W1C dedykowana klientom z Europy Wschodniej, która stanowi udoskonaloną wersja klasycznej kwadratowej wywrotki na 3- i 4-osiowych podwoziach ze wzmocnieniami bocznymi w postaci tzw. szpant. Na tegorocznych Targach Autostrada-Polska otrzymaliśmy wyróżnienie za uniwersalną przyczepę-wywrotkę typ P2TN z obniżoną wysokością podłogi i najazdami chowanymi w ramie.

Rok 2011 był okazją do kontynuowania rozwoju w zakresie nie tylko nowych produktów, ale i poprawy organizacji i jakości, inwestycji w infrastrukturę (nowa hala serwisowa, strefa technologiczna na lakierni) i rozwoju eksportu. Produkcja w 2011 roku osiągnęła poziom 900 sztuk z czego ponad połowa została wyeksportowana.

Nadszedł kryzys w branży drogowej i budownictwie. W związku ze spadkiem ilości zamówień w Polsce KH-KIPPER mocno poszerzyła rynki zbytu za granicą.. Udział eksportu firmy wynosi dziś 80% całej produkcji.
Rok 2012 był okazją do kontynuowania rozwoju w zakresie nowych produktów, poprawy organizacji i jakości, inwestycji w infrastrukturę (nowy magazyn stali) i rozwoju eksportu.

KH-KIPPER 180Na Targach Autostrada-Polska 2012 wyróżnienie wywrotka trójstronna W3H z nową burtą hydrauliczną. W nowym rozwiązaniu lewa burta otwiera się w dół o pełne 180°. Dzięki temu możliwe jest podjechanie wózkiem widłowym pod samą zabudowę i sprawny załadunek palet. Szerokość wewnętrzna skrzyni wynosi 2410 mm, więc obok siebie mieszczą się dwie takie palety 1200 mm każda.

Dzięki bliskiej współpracy z producentami stali i podzespołów KH-KIPPER stosuje najnowsze materiały i rozwiązania. Dzięki nowym materiałom i konstrukcji możliwe jest zastosowanie cieńszych blach bez utraty wytrzymałości. Dzięki temu uzyskano poszukiwaną przez klientów wyższą ładowność.

Firma ma Certyfikat ISO 9001:2000 uzyskany w 2002 roku, a także liczne nagrody i wyróżnienia za nowatorskie rozwiązania i osiągnięcia. Jednak najlepszym potwierdzeniem jakości i satysfakcją dla załogi jest wysokie uznanie dla kieleckiej marki przez jej klientów.

15 lat KH-KIPPER - zdjęcia z uroczystości


Oprac. Michał Bąk
Materiały: KH-KIPPER

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL