Podgrzewacz Webasto

Podgrzewacz Webasto

Wiesz, że Twoje auto może być już wyposażone w połowę instalacji ogrzewania postojowego?

Samochody z nowoczesnymi silnikami Diesla od wielu lat wyposażane są w fabrycznie zamontowane "urządzenia dogrzewające". Te silnikowe "podgrzewacze" mają za zadanie przyśpieszyć osiągnięcie temperatury roboczej silnika, a dzięki temu zmniejszyć zużycie paliwa oraz ułatwić spełnienie norm czystości spalin. Umożliwiają także znacznie tańsze doposażenie pojazdu w ogrzewanie postojowe, zmniejszające ryzyko awarii silnika i uwalniające nas od kłopotliwego zeskrobywania lodu w czasie przymrozków, o czym nie wie wielu kierowców samochodów osobowych, dostawczych, a nawet ciężarowych.

Prosta i tania rozbudowa
Podgrzewacz to praktycznie połowa instalacji ogrzewania postojowego, którą wystarczy uzupełnić o pompę obiegu cieczy oraz instalację elektryczną, aby cieszyć się ze wszystkich funkcjonalności ogrzewania postojowego. Taką instalację można doposażyć także w typowe udogodnienia, jak na przykład pilot zdalnego sterowania czy system Thermo Call, który umożliwia sterowanie urządzeniem za pośrednictwem smart phone’a. Zadanie rozbudowy systemu należy powierzyć autoryzowanemu dealerowi Webasto, który potrafi skonfigurować taki układ w oparciu o fachową wiedzę, dokumentację techniczną i oryginalne części, tym bardziej, że w dwóch teoretycznie takich samych wersjach samochodu mogły zostać zamontowane różne urządzenia dogrzewające.

Czy moje auto ma podgrzewacz?
Teoretycznie można sprawdzić to samemu albo z mechanikiem zaglądając pod maskę silnika. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że instalacja w aucie używanym mogła być przerabiana, a obudowa z tabliczką znamionową może pochodzić z innego podobnego urządzenia, jeśli np. naprawy nie przeprowadzał autoryzowany dealer Webasto. Ponadto amatorskie metody "zgadywania po stykach" bywają zawodne i często prowadzą do niepotrzebnych wydatków jak zakup niewłaściwych czy zbędnych podzespołów.

Instalację należy powierzyć specjalistom
W celu sprawdzenia czy użytkowany pojazd został wyposażony w urządzenie dogrzewające i ile będzie kosztować jego rozbudowa do ogrzewania postojowego najlepiej skontaktować się z autoryzowaną stacją obsługi Webasto. W tym celu wystarczy skorzystać ze strony internetowej http://www.ogrzewanie-postojowe.pl, gdzie w strefie Znajdź sprzedawcę wybieramy rodzaj produktu (Ogrzewanie postojowe), markę pojazdu i wpisujemy nazwę miejscowości albo kod pocztowy. W kolejnym kroku wybieramy Dealera i klikamy przycisk Utwórz zapytanie. Następnie doprecyzowujemy o jaki model, wersję silnika i wyposażenia nam chodzi oraz dobieramy elementy sterujące ogrzewaniem. W przypadku niektórych pojazdów konieczne bywa sprawdzenie numeru nadwozia w dowodzie rejestracyjnym, ponieważ producent samochodu montował różne rodzaje podgrzewacza w różnych egzemplarzach. Na koniec podajemy dane kontaktowe i zatwierdzamy wysyłkę zapytania.

Przed montażem warto przeprowadzić także analizę podgrzewacza u Dealera Webasto, aby sprawdzić czy np. poprzedni właściciel auta nie zastąpił seryjnego urządzenia innym. Jeśli wszystko się zgadza można zlecić montaż.

Komfort i bezpieczeństwo
Ogrzewania postojowe to nie tylko komfort korzystania z ciepłej kabiny już w momencie rozpoczęcia podróży czy brak konieczności zeskrobywania lodu z szyb, ale przede wszystkim większe bezpieczeństwo. W nagrzanej kabinie szyby nie wilgotnieją i nie zamarzają. Poza tym uruchamianie ciepłego silnika zmniejsza jego zużycie i wydłuża jego okres bezawaryjnej pracy.

Więcej informacji na temat ogrzewania postojowego i szczegółowa oferta Webasto znajdują się pod adresem http://www.ogrzewanie-postojowe.pl/


4trucks.pl / Webasto

Przeczytaj też:
Używane Renault Trucks z gwarancją do 240 tys km Dzięki T Red, który doskonale ilustruje podejście do gospodarki o obiegu zamkniętym, producent kładzie nacisk zarówno na pojazdy używane, jak i na ponowne wykorzystanie użytych części.
RP-Trans nowym autoryzowanym punktem serwisowym Ford Trucks Polska Ford Trucks Polska otwiera piętnasty autoryzowany serwis pojazdów ciężarowych.
Słaby luty w pojazdach użytkowych Producenci pojazdów ciężarowych odnotowali kolejny spadek sprzedaży nowych ciężarówek.
FORD TRUCKS F-LINE następca serii Cargo Ford Trucks w oparciu o analizę zapotrzebowania rynku, wymagań klientów oraz regulacji prawnych na rynkach europejskich, nieustannie wprowadzania zmiany w swoich pojazdach.
Tytuł Dealer Roku DAF 2024 otrzymał serwis z Rzeszowa DAF Trucks Polska już od 13 lat nagradza czołowych dealerów marki w Polsce. W tym roku najlepszymi wynikami we wszystkich kluczowych aspektach działalności może pochwalić się oddział Grupy Wanicki z Trzciany pod Rzeszowem.
Wóz pożarniczy Rosenbauer na podwoziu Scania pracuje dla Grupy Azoty S.A. Samochód ten jest drugim wspólnym projektem firmy Rosenbauer Polska i Grupy Azoty S.A.
Nowe przepisy dotyczące pojazdów nienormatywnych W dniu 17 lutego 2024r. wchodzą w życie nowe przepisy w sprawie pilotowania pojazdów nienormatywnych.
Dwa DAF-y LF w służbie Ośrodka Szkolenia Ochotniczej Straży Pożarnej Członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa mazowieckiego mogą wziąć udział w szkoleniach, które przygotują ich do podniesienia kwalifikacji i uzyskania prawa jazdy kategorii C.
DAF ogłosił zdobywców nagrody International Dealer of the Year 2024 Na międzynarodowym spotkaniu dealerów DAF tytuł najlepszego dealera otrzymała polska spółka ESA Trucks Polska.