Fałszywi przedstawiciele systemu viaTOLL

Fałszywi przedstawiciele systemu viaTOLL

Wraz ze wzrostem zainteresowania kierowców systemem viaTOLL w Internecie pojawiły się strony, których właściciele żądają opłaty za dostęp do informacji o elektronicznym systemie poboru opłat viaTOLL.  Zarówno rejestracja, jak i wszystkie wiadomości na temat viaTOLL są, i zawsze będą, bezpłatne. Oficjalnym źródłem wiedzy na temat systemu jest strona www.viatoll.pl.

Strona zawiera wszystkie niezbędne dane o systemie, rejestracji i punktach, w których możliwe jest podpisanie umowy. Potencjalny użytkownik systemu nie ponosi żadnych kosztów za dostęp do informacji, wstępnej i właściwej rejestracji czy wzorów niezbędnych do podpisania umowy dokumentów. W związku z dużą liczbą sygnałów o próbach oszukania potencjalnych użytkowników systemu viaTOLL przez osoby nieuczciwe, przypominamy, że wstępna rejestracja w systemie elektronicznego poboru opłat viaTOLL możliwa jest bezpłatnie w telefonicznym centrum obsługi klienta.

Odebranie urządzenia pokładowego viaBOX, następuje w oznakowanym Punkcie Dystrybucji lub Punkcie Obsługi Klienta viaTOLL. Pełną listę tych punktów znaleźć można na stronie internetowej. Urządzenie pokładowe viaBOX wydawane jest po uiszczeniu zwrotnej kaucji w wysokości 120 złotych. Rejestracja wstępna skraca czas właściwej rejestracji i jest zalecana w celu uniknięcia kolejek w punktach obsługi klienta i punktach dystrybucji w okresie kilku tygodni poprzedzających rozpoczęcie działalności systemu. Z usługi rejestracji wstępnej powinny skorzystać zwłaszcza firmy transportowe, posiadające dużą liczbę pojazdów podlegających obowiązkowi dokonywania opłaty elektronicznej.

Źródło: viaTOLL

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL