Polski Traker - wydanie Styczeń 2013

Polski Traker - wydanie Styczeń 2013

Drodzy Czytelnicy

Zobaczcie, jak się w tym pierwszym numerze w roku 2013 - dla nas ważnym także z racji nadciągającego jubileuszu - namnożyło różnych nowości, niekiedy nawet zaskakujących…
Bo z jednej strony słyszy się o spowolnieniu gospodarki większości krajów, a tu nagle taki wystrzał nowości! Może słuszna jest opinia, że jak jest ciężko, to trzeba biec szybciej?
Popatrzmy; nowy terenowy Arocs ze Stuttgartu, nowy Ford Cargo, a za nimi może nie totalnie nowe, ale ulepszone Scanie z systemem Active Prediction, Avia wracająca na rynki środkowoeuropejskie, nowe opony kilku firm, a także wiele innych nowości, choćby wyglądających niszowo.

W czasie rozmów Czytelnicy namawiają nas często, by informować o nowościach z naszego europejskiego rynku transportowego, ale nie zapominać o innych częściach globu. I tak jest tym razem, piszmy jak wygląda ciekawy i bardzo ważny rynek chiński, jakimi ciężarówkami jeżdżą, a jakimi mają nadzieję jeździć za lat kilka. Jeszcze pięć lat temu byłby to reportaż typy "egzotyka", ale… jak się łatwo zorientujecie, Chińczycy szybko przechodzą od etapu egzotycznego do bardziej współczesnego i realnego.

Być może zauważyliście, że zajmowaliśmy się ostatnio stacjami dużych koncernów petrochemicznych. Co stąd wynika dla milionów kierowców, to informacja, że koncerny rozbudowują sieci handlowe, a w tym szczególnie potrzebne kierowcom zawodowym duże obiekty na głównych szlakach. Nie jest to zresztą tylko rozwój ilościowy, bo opierając się tylko na przykładzie Lotosu, zmiany sprowadzają się do poszerzenia oferty.

Każdy z nas ma trochę inne zainteresowania, ale miło jest przeczytać np. jak ponad 40-letnia ciężarówka, przeżywa swoją kolejna młodość, jak młody fascynat rajdów terenowych, planuje udział w kolejnych imprezach i marzy o wzięciu udziału w największych imprezach, oraz jak traker z blisko 40-letnim stażem wraca po krótkiej przerwie za kierownicę…

Dziękując zaś Wam za nadesłane życzenia świąteczne, składamy z naszej strony życzenia, by rok 2013 był lepszy niż się wielu spodziewa, tak w pracy jak i w codziennym życiu. I gorąco zachęcamy do udziału w naszym konkursach na "Ciężarówkę Roku i Stację Roku".

Zapraszam do lektury

Aleksander Głuś

redaktor naczelny

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL