Targi CeMAT 2011

Targi CeMAT 2011

still_-_ciezarowki_1         still_ciezarowki_2

2-6 maja 2011 r. w Hannowerze odbyły się jedne z najbardziej prestiżowych targów intralogistycznych CeMAT. Pośród wystawców nie mogło zabraknąć jednego z prekursorów nowoczesnych rozwiązań techniki magazynowej i czołowego dostawcy wózków widłowych – firmy STILL.

Blisko 60 000 zwiedzających z całego świata obejrzało najnowsze osiągnięcia intralogistyki.  Na powierzchni 82 000 m2 pojawiło się 1084 wystawców z 38 krajów, z czego aż 548 pochodziło z zagranicy. Te liczby pokazują, że CeMAT jest największą tego typu imprezą w Europie oraz jedną z największych na świecie. Firmy obecne na targach wyraźnie pokazały, że branża intralogistyczna wyszła z kryzysu obronną ręką. Zaprezentowano ponad 1000 innowacji, spośród których przeważały rozwiązania proekologiczne oraz  koncepcje automatyzacji systemów transportowych. Propozycje przedstawione na targach przez firmę STILL doskonale wpisywały się w tegoroczne motto przewodnie imprezy zrównoważony rozwój w intralogistyce.

Premiery najnowszych wózków widłowych, liczne pokazy i prelekcje przyciągnęły do stoiska specjalistów mediów eksperckich, przedstawicieli prasy, radia i telewizji oraz ważne postaci związane z gospodarką m.in. ministra ds. gospodarki, pracy i komunikacji i wicepremiera Dolnej Saksonii Jörga Bode.
 - Targi CeMAT cieszą się dużym prestiżem, dlatego  jesteśmy zadowoleni, że nasza obecność spotkała się z tak dużym zainteresowaniem. Co więcej, była to doskonała okazja aby zaprezentować najnowsze osiągnięcia firmy STILL w kierunku zrównoważonego rozwoju, automatyzacji i inteligentnych rozwiązań z zakresu sterowania procesami techniki magazynowej -  powiedział Borys Wochna, prezes firmy STILL Polska, oceniając udział firmy w tegorocznej edycji imprezy.

Podczas targów CeMAT odbyła się premiera jednej z najbardziej zaawansowanych technologicznie nowinek: kompaktowego wózka CubeXX. Ten niewielki gabarytowo pojazd łączy w sobie funkcjonalność 6 sprawdzonych pojazdów wewnątrzmagazynowych, które mogą być sterowane automatycznie z pomocą komputera lub manualnie przez operatora. Dużym zainteresowaniem cieszył się także pokaz możliwości komisjonowania wózka STILL EK-X przy użyciu inteligentnego sterowania głosowego Pick by Voice. Dzięki takiemu rozwiązaniu operator może w pełni skupić swoją uwagę na wykonywanym zadaniu, co zwiększa efektywność i bezpieczeństwo pracy. Swoją premierę na targach miały także wózki RX 50, RX 70 Hybrid oraz inteligentne rozwiązania sterujące Fleet Manager 4.x i STILL ProActiv. Jednymi z najczęściej poruszanych tematów przez gości były nowe technologie w napędzie wózków widłowych oraz pakiety serwisowe proponowane przez firmę STILL.

Źródło: Still

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL