Iveco otwiera nowy ekologiczny punkt dealerski w Brazylii

Iveco otwiera nowy ekologiczny punkt dealerski w Brazylii

iveco_-600

Firma Iveco otworzyła swój setny, a jednocześnie pierwszy ekologiczny punkt dealerski w Brazylii, przy czym na przestrzeni ostatnich czterech lat liczba salonów dealerskich w sieci Iveco podwoiła się. Jest to pierwsza w całej Brazylii dealerska placówka handlowa stworzona z myślą o zrównoważonym rozwoju i należy ona do grona najbardziej ekologicznych na całym świecie.

Otworzony w dniu 1 grudnia 2011 r. nowy punkt dealerski Jundiaí Mercalf znajduje się w miejscowości Jundiaí, około 80 km od San Paolo. Jego położenie geograficzne pozwala wykorzystywać energię słoneczną, dostępną przez większą część dnia, do produkcji energii elektrycznej. Budynek jest również przykryty dachem z trawą, przy czym darń została położona na kilku warstwach materiałów z odzysku i jednej warstwie asfaltu zmniejszającej temperaturę wewnątrz salonu aż o sześć stopni Celsjusza i tym samym zmniejszającej zapotrzebowanie na klimatyzację. Dach salonu został również wyposażony w układ specjalnych rynien, które zbierają wodę z dachu do zbiornika w którym mieści się do 15.000 litrów deszczówki.

Otwarcie nowego salonu dealerskiego przypada na okres dynamicznego rozwoju działalności Iveco w Brazylii. Od 2007 r. Spółka ponad dwukrotnie zwiększyła swój udział w rynku, z poziomu poniżej 4 do ponad 9 proc. przewidywanych na koniec tego roku. Zgodnie z prognozami sprzedaż pojazdów Iveco ma przekroczyć 20.000 sztuk na rynku brazylijskim w 2011 r. Będzie to stanowić ponad czterokrotny wzrost wielkości sprzedaży w stosunku do 2007 r. Stymulowana przez dynamiczny rozwój w Brazylii, sprzedaż ogółem Iveco w Ameryce Łacińskiej wzrosła trzykrotnie i obecnie wynosi prawie 30.000 pojazdów. Jest to możliwe dzięki stałej strategii ekspansji sprzedaży na nowych rynkach oraz wprowadzaniu coraz nowocześniejszego asortymentu pojazdów zaprojektowanych i obsługiwanych z myślą o zaspokojeniu potrzeb klienta. 18.000 m2  wokół salonu samochodowego Iveco zostało wyłożone specjalnym rodzajem cegły betonowej, która pochłania deszczówkę. Budynek salonu został specjalnie zaprojektowany z myślą o maksymalnej redukcji ilości odpadów i możliwości ponownego użycia materiałów. Od frontu zbudowane zostały niskie schody z windą dla wózków inwalidzkich oraz toaletą dla osób niepełnosprawnych.

Źródło: Iveco Poland

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL