Montana - wszechstronna i innowacyjna nawigacja

Montana - wszechstronna i innowacyjna nawigacja

Montana650t_4T

Garmin International Inc., oddział Garmin, globalny lider w dostarczaniu zaawansowanych rozwiązań bazujących na nawigacji satelitarnej, prezentuje najnowsze, przenośne urządzenie GPS Montana. Model ten to najbardziej zaawansowany produkt dostępny w ofercie Garmina. Wyróżnia się niezwykle wytrzymałą i odporną na ekstremalne warunki atmosferyczne obudową oraz innowacyjnymi funkcjami.

Najważniejsze cechy GPS Montana to:  odporna na wstrząsy i praktyczna konstrukcja, umożliwiająca montaż w dowolnych pojazdach; podwójny system zasilania, bazujący na wbudowanym akumulatorze oraz standardowych bateriach AA; duży, 4-calowy, dotykowy ekran, zapewniający pracę w płaszczyźnie poziomej i pionowej, co pozwala na efektywne korzystanie z bogatej oferty map Garmin. Montana posiada również wbudowany barometryczny wysokościomierz, trzyosiowy kompas oraz aparat cyfrowy z funkcją autofocus i matrycą o rozdzielczości 5 megapikseli.

- Montana została zaprojektowana tak, żeby bez najmniejszych problemów sprostać nawet najtrudniejszym warunkom atmosferycznym i terenowym. Nareszcie mamy wszechstronną nawigację, która sprawdzi się zarówno na wodzie jak i na lądzie. Montany można używać pływając łodzią, przemierzając trudnodostępne tereny pojazdem ATV, podczas wypraw górskich, czy po prostu w mieście, szukając drogi do najbliższego sklepu spożywczego - powiedział Jakub Szałamacha, marketing manager Garmin Polska.

Smak wolności i bogactwo map
Najnowsza nawigacja Garmin jest wodoodporna i przystosowana do pracy w kurzu oraz błocie, także w trakcie podłączenia do dodatkowego źródła zasilania. Łatwy montaż w samochodzie, na motorze lub quadzie, możliwość skorzystania z alternatywnego źródła zasilania, to zalety tego wszechstronnego urządzenia. Z wykorzystaniem optymalnych map City Navigator Montana obsługuje również funkcję komend głosowych, dzięki czemu poprowadzi nas po drogach jak nawigacja samochodowa. Może być również doskonałym towarzyszem pieszych wędrówek lub podczas biegania. Wystarczy tylko podłączyć słuchawki do wyjścia audio 3.5 mm aby usłyszeć komendy głosowe, które doprowadzą nas prosto do celu.

Montana, dzięki praktycznie nieograniczonej możliwości korzystania z całej oferty map Garmina, gwarantuje szerokie pokrycie obszarów lądowych i wodnych - ze szczególnym uwzględnieniem sieci dróg. Ponadto, po wykupieniu subskrypcji, użytkownicy mogą pobierać szczegółowe zdjęcia satelitarne wybranych obszarów udostępnione w ramach systemu BirdsEye. Montana jest dodatkowo kompatybilna z darmowym oprogramowaniem Custom Maps, dzięki któremu możemy przekonwertować papierowe lub elektroniczne mapy do  formatu zgodnego z nawigacją Garmina.

Montana przystosowana jest do działania z dodatkowym źródłem zasilania, dzięki czemu został znacznie wydłużony czas pracy. Oprócz standardowego, litowo-jonowego ogniwa, które zapewnia do 16 godzin pracy, można też skorzystać z trzech zwykłych baterii typu AA co da nam kolejne 22 godziny swobodnego używania nawigacji Garmin w terenie.

Montana, dzięki wsparciu dla formatu GPX, umożliwia swobodną zabawę w geocaching. Po skopiowaniu do pamięci urządzenia odpowiednich plików mamy dostęp do kluczowych informacji dotyczących skrytki, w tym danych na temat lokalizacji, ukształtowania terenu, poziomu trudności, podpowiedzi i opisów. A wszystko to bez konieczności ręcznego wyznaczania współrzędnych i korzystania z papierowych wydruków. Ma również wbudowany aparat o rozdzielczości 5-megapiskeli, wykonane zdjęcia są wzbogacone o współrzędne geograficzne miejsca (geotagging).
 
Źródło: Garmin International Inc

 


 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL