Volvo Trucks udoskonala obsługę posprzedażną

Volvo Trucks udoskonala obsługę posprzedażną

vt2_600

Volvo Trucks ustawicznie stara się podnosić jakość i wydajność obsługi posprzedażnej. Jedną z testowanych obecnie metod jest zastosowanie najnowszych osiągnięć w dziedzinie elektroniki użytkowej – smartfonów – w stacjach obsługi.

W miarę postępu technicznego i wprowadzania na rynek coraz to nowszych modeli samochodów ciężarowych, mechanicy potrzebują nowych umiejętności i informacji. Ponadto, każde podwozie Volvo jest unikatowe, więc mechanik po prostu nie jest w stanie wiedzieć wszystkiego o wszystkich pojazdach. Zgodnie z nową koncepcją, opracowaną we współpracy z Volvo IT i Volvo Parts, mechanik uzyska łatwy dostęp do unikatowych instrukcji dotyczących konkretnego podwozia za pośrednictwem osobistego smartfona. Informacje mogą być przekazywane w formie tekstowej, jak i graficznej: ilustracje i animacje. Korzyści jest wiele.  Animacje  pozwolą przełamać bariery językowe. To bezsporna korzyść dla firmy takiej jak Volvo Trucks, posiadającej stacje obsługi w ponad 140 krajach. Smartfony, jako poręczne urządzenia mobile, ułatwiają mechanikom dostęp do najbardziej aktualnych informacji bezpośrednio ze stanowiska pracy.

System ten pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu i jest wyjątkowo łatwy w obsłudze a nowe technologie ułatwiają i udoskonalają pracę.  Produkty konsumenckie są produkowane na masową skalę, są znacznie tańsze od urządzeń typowo przemysłowych, produkowanych na zamówienie. Użytkownicy są obeznani z tą technologią, więc chętniej zaakceptują nowy sposób pracy . Wiosną 2011 r.  przeprowadzono testy pośród mechaników w Chinach i Szwecji. W obydwu przypadkach wyniki były pozytywne. Obecnie Volvo Trucks. i Volvo IT pracują nad rozwojem i dostosowaniem aplikacji do własnych potrzeb.
 

Globalna sieć serwisowa Volvo Trucks obejmuje ponad 2300 punktów w ponad 140 krajach. Na całym świecie prowadzone są działania w celu usprawnienia i zwiększenia jakości usług posprzedażnych. Priorytetem jest doskonalenie umiejętności mechaników i zapewnienie im dostępu do najbardziej aktualnych instrukcji serwisowych. Koncepcja bazuje na wykorzystaniu smartfonów (urządzeń stanowiących połączenie telefonu komórkowego i palmtopa) w celu przekazywania instrukcji mechanikom. Instrukcje te mogą mieć formę zarówno tekstu, jaki i ilustracji lub animacji. Zastosowanie smartfonów ma wiele zalet. Jedną z nich jest możliwość przełamywania barier językowych za pośrednictwem ilustracji i animacji. Ponadto, smartfony, jako małe przenośne urządzenia, zapewniają mechanikom łatwy dostęp do najbardziej aktualnych instrukcji serwisowych.

- Smartfony to łatwe w obsłudze urządzenia, które mogą pomóc mechanikom w pracy, pośrednio zapewniając wyższy poziom obsługi klientów.   Ponieważ klienci dążą do maksymalizacji rentowności, musimy nieustannie poszukiwać sposobów doskonalenia naszych umiejętności i poprawy wydajności. Zastosowanie smartfonów w centrach serwisowych jest interesującym rozwiązaniem, które poprawi wydajność, a także jakość naszych usług posprzedażnych. Dlatego mocno wierzymy, że uda nam się je wdrożyć w najbliższej przyszłości - mówi Bengt Persson.wiceprezes ds. zapewnienia jakości i pomocy technicznej w Volvo Trucks.

Źródło: Volvo Trucks
 
 

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL