Volvo FH Ciężarówką Roku 2011 w Polsce

Volvo FH Ciężarówką Roku 2011 w Polsce

volvo_ciez_600

W 18 edycji konkursu na Ciężarówkę Roku w Polsce zwyciężyło Volvo FH. Uroczyste przekazanie nagrody na ręce Staffana Juforsa, Prezesa i Dyrektora Generalnego Volvo Truck Corporation oraz Claesa Nilssona, Prezesa Europejskiej Dywizji Volvo Trucks odbyło się w Geteborgu, w dniu 9 maja 2011 r.

Głosowanie na Ciężarówkę Roku w Polsce organizowane jest dorocznie przez miesięcznik Polski Traker i ma na celu wyłonienie najlepszego i najpopularniejszego samochodu ciężarowego na rynku polskim, w opinii czytelników magazynu - głównie właścicieli i użytkowników pojazdów ciężarowych, kierowców i entuzjastów. W tegorocznej edycji konkursu, najwięcej głosów oddano na model Volvo FH. Głosujący, którzy zdecydowali się na uzasadnienie swojego wyboru wskazywali głównie na doskonałe osiągi układu napędowego, ekonomikę paliwową pojazdu, jak również na szeroką ofertę rozwiązań wpływających na bezpieczeństwo oraz ogólny komfort jazdy.

Samochód ciężarowy Volvo odniósł sukces w tym konkursie już po raz czwarty - poprzednie tytuły przyznano pojazdom Volvo, również z serii FH, w latach 1993, 1994 i 2001. Drugi związany z tytułem medal, tym razem dla organizacji Volvo Trucks w Polsce zostanie uroczyście przekazany w trakcie organizowanych przez miesięcznik Polski Traker dorocznych Trakerskich Spotkań w Krakowie, które odbędą się na początku czerwca 2011r.

- Jest nam bardzo miło otrzymać tę nagrodę. Wiemy, że Volvo FH to doskonały pojazd, wyposażony w niezwykle wydajny układ napędowy i oferujący duży komfort i ekonomikę paliwową, ale szczególną satysfakcję sprawia nam fakt, że potwierdzają to nasi Klienci - powiedział Staffan Jufors.

Źródło: Volvo Trucks

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL