Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych

Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych

W październiku br. wprowadzone zostały kolejne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych na terenie Poznania.

Zakazy wjazdu dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton ustawione zostały na ulicach Malwowej i Złotowskiej. Mieszkańcy z zadowoleniem przyjęli wiadomość. Wcześniej, w lipcu zakazy wjazdu dla samochodów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 16 ton ustawione zostały na ciągu ulic Szpitalnej i Grochowskiej (od ulicy Dąbrowskiego do skrzyżowania ulic: Grochowska, Arciszewskiego, Reymonta). Ulice Malwowa i Złotowska to kolejne ulice w Poznaniu, na których obowiązuje ograniczenie tonażowe.

Warto przypomnieć, że już w latach osiemdziesiątych w ścisłym centrum miasta wprowadzono zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych. Początkowo zakaz dotyczył pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 ton w obszarze ograniczonym ulicami aleja Niepodległości, Królowej Jadwigi, Solna, Małe Garbary, Estkowskiego, rzeką Wartą. Następnie jesienią 1997 roku wprowadzono kolejne ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton. Zarząd Dróg Miejskich oznakował wówczas odpowiednio teren śródmiejski. Pod znakiem B-5 - zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej 16 ton widnieje tabliczka z napisem "Wjazd tylko na warunkach określonych przez Zarząd Dróg Miejskich". Oznakowanie dotyczy śródmieścia, czyli obszaru wewnątrz tzw. II ramy komunikacyjnej, ograniczonej ulicami: Lechicką, Hlonda, Podwale, Jana Pawła II, Zamenhofa, Hetmańską, Reymonta, Przybyszewskiego, Żeromskiego, Niestachowską, Witosa, Al. Solidarności, Piątkowską. Kierowców pojazdów ciężarowych obowiązuje zakaz wjazdu pojazdów w godzinach od 7.00 do 9.00 i od 14.00 do 18.00.

Należy również zaznaczyć, że ograniczenia istnieją także na ciągach ulic: Łużyckiej - Stoińskiego - Wiechowicza - Kurpińskiego i Dymka - Browarnej oraz Kurlandzkiej.


4trucks.pl / ZDM Poznań

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL