Polsko-Niemiecka Nagroda Gospodarcza dla Solarisa

Polsko-Niemiecka Nagroda Gospodarcza dla Solarisa

jan_olszewski_-_solaris_-600


Firma Solaris Bus & Coach S.A. w uznaniu swoich dokonań na rynku niemieckim została wyróżniona Polsko-Niemiecką Nagrodą Gospodarczą. Gala wręczenia nagrody odbyła się 25 listopada 2011 podczas organizowanego przez Dolnośląską Fundację Rozwoju Regionalnego, Dolnośląskiego Forum Gospodarczego w Krzyżowej. Patronami forum są ministerstwa gospodarki Polski i Niemiec.

W tym roku mija jedenaście lat od kiedy podpoznański producent sprzedał pierwsze autobusy do Niemiec, gdzie jest obecnie największym eksporterem, z ponad 10 proc. udziałem w rynku. Nagrodę, przyznawaną za szczególny wkład w rozwój polsko-niemieckiej współpracy gospodarczej, wręczali Ilona Antoniszyn-Klik - Wiceminister Gospodarki, Jerzy Tutaj - Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego oraz Jarosław Kurzawa - jeden z pomysłodawców i animator Dolnośląskiego Forum Gospodarczego. Statuetkę dla Solaris Bus & Coach S.A. odebrał Jan Olszewski, Dyrektor Rozwoju Firmy.

Kapituła Nagrody, w skład której wchodzą również laureaci z minionych lat, oceniała firmy, biorąc pod uwagę nie tylko wyniki finansowe, zatrudnienie i pozycję rynkową, ale również inwestycje w innowacje oraz działalność prospołeczną i środowiskową firmy. Pierwsze autobusy Solarisa sprzedane w Niemczech trafiły do berlińskiego przewoźnika ABUS. Były to dwa 12-m niskopodłogowe Solarisy Urbino pierwszej generacji. Obecnie firma produkuje już trzecią generację tego modelu, a liczba wszystkich pojazdów z emblematem zielonego jamnika jeżdżących na terenie Niemiec przekroczyła niedawno 1500 sztuk. Są obecne w 94 niemieckich miastach.

Ministerstwo Gospodarki z satysfakcją obserwuje sukcesy Pani Przedsiębiorstwa na rynkach zagranicznych, a zwłaszcza w Niemczech, gdzie Solaris zdobył sobie uznanie innowacyjnością i wysoką jakością produkowanych autobusów - czytamy w liście skierowanym do Solange Olszewskiej, Prezes Zarządu Solarisa przez Wicepremiera, Ministra Gospodarki Waldemara Pawlaka. List został odczytany również podczas wręczenia nagrody.

Źródło:  Solaris Bus & Coach

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL