1000 MAN TGX EfficientLine wydany

1000 MAN TGX EfficientLine wydany

Tysięczny egzemplarz modelu TGX EfficientLine został właśnie sprzedany firmie Hettich Transporte w Villingen-Schwenningen. MAN TGX EfficientLine - to ciężarówka skonstruowana przede wszystkim z myślą o oszczędnym pokonywaniu długich tras, cieszy się dużą popularnością wśród firm przewozowych w całej Europie obsługujących dalekie trasy.

Firma posiada w swojej flocie 28 zestawów MAN oraz korzysta z systemu MAN TeleMatics® do przesyłu danych pojazdów. Umożliwia to śledzenie poziomu zużycia paliwa wszystkich pojazdów i wszystkich kierowców.

- Jestem bardzo zadowolony, że tysięczny TGX EfficientLine trafił do firmy, która korzystała z pakietu pojazd plus usługi oferowanego przez firmę MAN, aby przewoźnicy mogli korzystać z floty w najbardziej ekonomiczny sposób - mówi Frank Hiller, członek zarządu ds. Marketingu, Sprzedaży i Obsługi w MAN Truck & Bus.

Szczególną zaletą modelu TGX EfficientLine jest stałe wykorzystanie udoskonalonej technologii napędu, zoptymalizowanej aerodynamiki i obniżenie oporu toczenia: w układzie napędowym, lżej pracującym urządzeniu Intarder, sprężarce, która działa wyłącznie, gdy jest to konieczne (system MAN Air Pressure Management) oraz dzięki wydajniejszemu o 4 proc. trzyfazowemu generatorowi - wszystkie te rozwiązania przyczyniają się do obniżenia zużycia paliwa. Zestaw bocznych osłon podwozia, regulowany spoiler dachowy i boczne panele oraz prędkość maksymalna ograniczona do 85 km/h oznaczają istotne obniżenie oporu powietrza. Aluminiowe felgi i zbiornik paliwa oraz zbiorniki na sprężone powietrze, wykonane z bardzo lekkiego metalu, pozwalają zwiększyć ładowność o ponad 200 kg przy jednoczesnym obniżeniu oporu toczenia. Oszczędne światła dzienne oraz opony o niskim poziomie tarcia również mają wpływ na obniżenie zużycia paliwa.

Ponieważ w oszczędnej eksploatacji istotną rolę odgrywa kierowca, cena zakupu modelu TGX EfficientLine obejmuje szkolenie Economy dla kierowcy, prowadzone przez instruktora MAN ProfiDrive. Efekt: dzięki pakietowi przewoźnicy mogą oszczędzić do trzech litrów oleju napędowego na 100 km w codziennej eksploatacji pojazdu.

Dzięki pokazom Consistently Efficient 2011, które aktualnie odbywają się  w 20 europejskich miastach, firma MAN Truck & Bus ma możliwość zaprezentować swoim klientom, o ile można obniżyć zużycie paliwa i emisję CO2 w codziennym transporcie towarów. Informacje dotyczące pokazów oraz dane dotyczące zużycia paliwa są codziennie aktualizowane na blogu pokazów pod adresem:  www.mantruck&bus.com>

Źródło: MAN Truck & Bus AG

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL